Domů » Bleskovky » Smartphony se čtečkou otisků v displeji dorazí ještě v letošním roce

Smartphony se čtečkou otisků v displeji dorazí ještě v letošním roce

Biometrické snímače otisků se rychle staly standardem ve specifikacích chytrých telefonů. S nastupujícím trendem v roztahování displejů po celé přední straně smartphonů se ovšem nabízí otázka, kam čtečku přestěhovat, aby byla co nejlépe dosažitelná. Řada výrobců to řeší umístěním senzoru na zadní stranu, nicméně toto řešení nemusí všem uživatelům vyhovovat.

fingerprintČtečka od CrucialTec zvládá rozeznat 500 bodů na palec čtvereční

V této souvislosti se začíná čím dál častěji hovořit o nové generaci snímačů, které budou součástí zobrazovacího panelu. Společnost CrucialTec patří mezi hrstku průkopníků, jimž se podařilo vyvinout funkční snímač otisků, který lze snadno umístit do displeje mobilního zařízení. Jejich řešení navíc nabízí naprosto stejné vlastnosti jako konvenční technologie, které známe ze současných smartphonů a tabletů.

fingerprint-2-470x3102x

Mluvčí CrucialTec mimo jiné potvrdil, že jejich DFS moduly (Display Fingerprint Solution) získaly nesmírně pozitivní reakce od klientů z řad předních výrobců. Velice brzy má proto následovat rozběhnutí výrobních linek, přičemž první smartphony s DFS jsou očekávány ještě v průběhu letošního roku. Konkrétní jména zákazníků už bohužel nikdo ze zástupců společnosti neprozradil. Poslední zajímavou informací jsou plány na modernizaci systému, která zvládne ověřování otisků kdekoli na ploše zobrazovacího panelu.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

  1. JA čekám od LG.

  2. Dorazily už vloni ne? Nějaké Xiaomi nebo Alcatel či co to bylo…

  3. Mozna Note 8.. Nemyslim si, ze S8 sklidi kladnou kritiku (co se snimacu tyce).

  4. Až tohle přijde, bude to bez keců to nejlepší řešení odemykání mobilů. Teda nejlépe umístěné.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).