Domů » Bleskovky » Smartphony Nokia dostanou přepracovanou fotoaplikaci. Prostředí si zřejmě vypůjčí z Lumií

Smartphony Nokia dostanou přepracovanou fotoaplikaci. Prostředí si zřejmě vypůjčí z Lumií

Společnost HMD Global dnes představila nový smartphone Nokia 2, který pohání Android 7.1 Nougat (více informací); brzy však dostane společně s dalšími Nokiemi aktualizaci na novější Android 8.0 Oreo. Telefony dostanou nejen nové funkce od Google, ale i pár drobností od výrobce. Jednou z nich bude například aktualizovaná výchozí fotoaplikace.

Její update na Twitteru potvrdil produktový ředitel HMD Juho Sarvikas, a vzápětí přidal souhlas k tvrzení, že nejpohodlnější uživatelské prostředí měla aplikace Nokia Camera na smartphonech Nokia Lumia.

Z této odpovědi usuzujeme velkou pravděpodobnost, že se HMD k tomuto rozložení ovládacích prvků fotoaplikace vrátí; práva na legendární uživatelské rozhraní je po krátké zastávce u Microsoftu ve vlastnictví finské společnosti.

Kdy se první Nokie ostré verze Androidu Oreo dočkají, je v tuto chvíli neznámé, aktuálně začíná veřejný betatest na smartphonu Nokia 8.

HMD spouští Oreo beta program. Jako první se mohou zapojit majitelé Nokie 8

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Snad si vypůjčí taky HAAC mikrofony.

  • Ty si vypujcovat nemusi, dva roky, ktere na ne mela monopol tehdy Nokia vyprsely.Dnes je muze pouzit kdokoliv z kterychkoliv vyrobcu.

  • Oznameno to bylo tehdy s HTC, ktere je nelegalne uzilo.Mikrofony vyvinula spolecnost STMicroelectronics s Nokia a nokia na ne mela vyhradni pravo do cituji..

   „STMicroelectrinocs nesmí poskytovat mikrofony s technologií vysokého amplitudového zvuku (HAAC) jiným osobám než společnosti Nokia do 1. března 2014.

   Od 2.března 2014 je tak může použít jakýkoliv výrobce, ovšem jsou několikanásobně drahé.

 2. Třeba ano.
  Mě osobně na foťáku u telefonu, záleželo až na téměř posledním místě, nepotřebují nutné TOPkvalitu, stacii lepší průměr.
  Na prvním místě mám designy ergonomii a druhé patří HW výbavě.
  Čekám zda se v Nokii rozhoupou a opatrně vypustí nějaký model,jako pokračovatele mrtvých E a Nseries.
  Na zkoušku zda bude zájem, já bych něco na způsob E50/51; rozhodně uvítal, byly tona jsou skvělé přístroje.
  Ani bych nevyžadoval android ale prooertialni S30/40, či něco na ten způsob

 3. To fakt muzou pouzivat vsichni. To je divne. Patenty Nokia mohl sdilet Microsoft, o nikom jinem nevim. Zadarmo to davat nebudou.

 4. Taky se mi to nezdá….to už by měl kde kdo, něco to stát bude určitě.
  Nebylo by nějaké oficiální prohlášení že to tak je?

 5. STMicroelectrinocs nesmí poskytovat mikrofony s technologií vysokého amplitudového zvuku (HAAC) jiným osobám než společnosti Nokia do 1. března 2014.

  Hmmm já pravda dělám.casto překlepy, to první prosím ale to druhé…..vážně je to citace???
  „Jiným osobám než…..“

  Pane inženýre a jakpak deka kozička?? Že by to máte nějaké Pomotane……každopádně pobavilo,jako cokoliv od tohoto „člověka“ jelikož kdykoliv vypustí něco z klavesnice, opakovaně dokazuje jaký je to .ul.

  • Zrejme pujde o Google preklad (Jirka Kolar anglicky neumi) spojeni „other parties“ coz je bezny zargon pro takovato rozhodnuti.

  • Mysleno ten original, ten preklad je samozrejme blbost.

 6. Jirka anglický jistě umí ó tom nepochybuji, hloupý rozhodně není, jen „mírně“ arogantní, vyvolávající flame, snazicubse stále nad někoho vyvyšovat, mít radost udělat z někoho blbce…..musí mít těžkej život…kromě pár lidí se s ním nikdo asi moc nekamarádí,takže si mindracky léčí ve virtuálním světě, poněvadž v reálným by dostal po tlame.

  • Ty by ses měl hlavně konečně naučit česky a potom někoho kritizovat…

 7. Nikdo ti nebere tvoje osobní důvody, ale Ty bys měl být soudný a nepsat vůbec nebo vydat česko-tedyovský slovník.

 8. Z notebooku píší celkem v pořádku, mobil je problém,je to o mě známé a přiznávám.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).