Domů » Bleskovky » Smartphony Nokia dostanou přepracovanou fotoaplikaci. Prostředí si zřejmě vypůjčí z Lumií

Smartphony Nokia dostanou přepracovanou fotoaplikaci. Prostředí si zřejmě vypůjčí z Lumií

Společnost HMD Global dnes představila nový smartphone Nokia 2, který pohání Android 7.1 Nougat (více informací); brzy však dostane společně s dalšími Nokiemi aktualizaci na novější Android 8.0 Oreo. Telefony dostanou nejen nové funkce od Google, ale i pár drobností od výrobce. Jednou z nich bude například aktualizovaná výchozí fotoaplikace.

Její update na Twitteru potvrdil produktový ředitel HMD Juho Sarvikas, a vzápětí přidal souhlas k tvrzení, že nejpohodlnější uživatelské prostředí měla aplikace Nokia Camera na smartphonech Nokia Lumia.

Z této odpovědi usuzujeme velkou pravděpodobnost, že se HMD k tomuto rozložení ovládacích prvků fotoaplikace vrátí; práva na legendární uživatelské rozhraní je po krátké zastávce u Microsoftu ve vlastnictví finské společnosti.

Kdy se první Nokie ostré verze Androidu Oreo dočkají, je v tuto chvíli neznámé, aktuálně začíná veřejný betatest na smartphonu Nokia 8.

HMD spouští Oreo beta program. Jako první se mohou zapojit majitelé Nokie 8

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments