Domů » Bleskovky » HMD spouští Oreo beta program. Jako první se mohou zapojit majitelé Nokie 8

HMD spouští Oreo beta program. Jako první se mohou zapojit majitelé Nokie 8

Společnost HMD Global slíbila Android 8.0 Oreo pro všechny své smartphony, včetně levné Nokie 3. Systémové aktualizace by podle dřívějšího vyjádření měly přicházet krátce poté, co Google uvolní finální kód systému, což bylo v případě Orea na konci srpna. Kdy se tedy Nokie nového Androidu dočkají?

Tip: Podrobné parametry Nokie 8 (včetně srovnávače) najdete v našem katalogu smartphonů.

Zřejmě to nebude tak rychlé, jak si v HMD představovali; společnost totiž nechce vydání uspěchat a chce se ujistit, že systém bude dokonale připraven. Z tohoto důvodu HMD ještě před oficiálním vypuštěním updatu otevírá beta program, aby si majitelé nových Nokií mohli Oreo otestovat, a případně finské společnosti reportovat nalezené problémy skrze aplikaci Feedback.

Jako první je do programu zařazena Nokia 8, ostatní smartphony budou zařazeny později. Pro registraci je zapotřebí navštívit tyto stránky, vytvořit si účet a ověřit IMEI telefonu a název mobilního operátora. Jakmile proces proběhne, bude aktualizace na Oreo nabídnuta standardní cestou skrze OTA. Beta program je možné kdykoliv opustit, zařízení se pak vrátí k poslední ostré verzi systému.

Recenze Nokia 8: navrátí značku na výsluní?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).