Cena:

Smartphony Black Shark změní majitele, zaplatí za ně téměř půl miliardy dolarů

Black Shark 4 2

Herní smartphony jsou poměrně specifická zařízení, která cílí na úzkou skupinu uživatelů. I přes to se do jejich výroby pouští nejeden výrobce, například Nubia se svými telefony RedMagic či Asus se smartphony ROG Phone. Za zmínku ovšem stojí také Black Shark, dceřiná společnost Xiaomi.

Black Shark 4 5
Smartphony Black Shark změní majitele. Ten se pořádně plácne přes kapsu

Ty nyní pravděpodobně změní majitele. Podle leakera Abhishka Yadava si Xiaomi pláclo s gigantem Tencent, který vlastní například čínské sociální sítě Weibo, QQ a WeChat, přičemž na poli her je známý díky studiu Riot Games, které vyvíjí hru League of Legends, či svými podíly ve firmách jako Epic Games, Activision Blizzard nebo Paradox Interactive. V minulosti čínský holding spolupracoval s Nubií i Asusem na jejich herních smartphonech, takže nákup společnosti Black Shark není až takovým překvapením.

Detaily smlouvy zveřejněny nebyly, nicméně Yadav odhalil částku, za kterou má v plánu Tencent Black Shark koupit – údajně se jedná o 3 miliardy jüanů, což je přibližně 470 milionů dolarů, respektive 10,6 miliardy korun. Aktuálně není jisté, jaké plány má Tencent se smartphony Black Shark do budoucna – spekuluje se o snaze výrazněji se prosadit na trzích mimo domovskou Čínu, čemuž by specializované herní telefony mohly pomoci.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.