Smartphone od Hasee: Snapdragon 800 a 4GB RAM za poloviční cenu Galaxy S4

Je tomu pouze pár dní, kdy společnost LG představila svůj vlajkový model G2 (preview) s procesorem Snapdragon 800 a už se začínají objevovat první zvěsti o dalším smartphonu s tímto čipsetem. Za jeho výrobou má údajně stát čínský výrobce Hasee. Ultimátní výpočetní výkon má kromě samotného procesoru ještě více posílit řádná porce operační paměti, jejíž hodnota bude činit rovné 4 GB. Zde však vyvstávají určité otazníky nad využitím této kapacity, jelikož se jedná o mezní hodnotu pro operační systém Android (32-bitová platforma).

   

V bezprecedentním stylu se ponese i zbytek hardwarové výbavy, která má obsahovat až 32 GB interní paměti, pětipalcový fullHD displej, grafický koprocesor Adreno 330, třináctimegapixelový fotoaparát, čelní kamerku s rozlišením pět megapixelů a akumulátor s dostatečnou kapacitou 2500 mAh. Neméně zajímavým údajem je předpokládaná cena 295 USD, což je zhruba o polovinu méně než v případě smartphonu Samsung Galaxy S4 (recenze).

Pokud se tyto spekulace zakládají na pravdě, můžeme se těšit na zařízení s nekompromisní výbavou za více než lákavou cenu. Otázkou však zůstává, jak se nízká cena projeví na kvalitě zpracování a použitých materiálech.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. milennium (neregistrovaný)

  U Číňanů bych tuhle cenu neviděl jako problém. Problém bude spíš s kvalitou. V Číně stačí navrhnout a vyrobit jedno chassis které následně pak použije třeba 10 výrobců. Každý pod jinou značkou a s trochu jiným krytem…

 2. xxx (neregistrovaný)

  To, že 32-bitové systémy mají strop na 4 GB není pravda (v podstatě je to marketingový tah MS), protože zde existuje rozšíření adresního prostoru jako např. PAE: [odkaz]

  Pokud to podporuje HW (ARM používá LPAE [odkaz] ), tak s Androidem by neměl být problém, protože je to vlastně Linux a tam se to běžně používá.

  • Ondřej Řeháček (neregistrovaný)

   Máš pravdu a přikláním se k tomuto komentáři. Systémy s Linuxovým jádrem umí pohodlně alokovat 4GB ve 32bitové verzi. :) Toto je otázka pouze NTčkových systému (Windowsu)

  • Velda (neregistrovaný)

   32bitové Windows taky v pohodě sežerou 4 GB RAM (dohromady ovšem), stejně jako 32bitový Linux, to tu zase jen nějaký Linuxák šíří pověry doufajíc, že se tak Linux dostane nad 1 %…

   Btw. co to je za termín linuxové jádro? To myslíte jako legraci, nebo diskutujete o něčem o čem nevíte zhola nic?

  • niky79 (neregistrovaný)

   „Linuxové jádro“ (Linux kernel) je zcela běžně používaný termin.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel