Smartphone Acer CloudMobile se dostane do prodeje už v září

Společnost Acer můžeme znát především jako výrobce notebooků a ostatní výpočetní techniky, nicméně její vedení si zřejmě uvědomuje vzrůstající potencionál mobilního segmentu, do kterého hodlá v nejbližší době znovu vstoupit. Do ostrého boje s konkurencí vyšle svůj nový smartphone s názvem CloudMobile, který běží na operačním systému Android ve verzi 4.0. Ten bude nové zákazníky lákat především na 4,3“ displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů a 8Mpx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou. Pod kapotou se bude ukrývat dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz doplněný o rovný 1 GB operační paměti.

V další výbavě nebude chybět podpora pro Wi-Fi, HSPA, DLNA, GPS a Dolby Sound. O kapacitě interní paměti zatím nic nevíme, nicméně chybět by neměl slot na paměťové microSD karty. Se zahájením oficiálního prodeje se počítá v průběhu září a již nyní si lze Acer CloudMobile předobjednat na stránkách Expansys za cenu 284,99 £ (zhruba 9 000 Kč bez DPH). 

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku