Domů » Bleskovky » Smartphone Acer CloudMobile se dostane do prodeje už v září

Smartphone Acer CloudMobile se dostane do prodeje už v září

Společnost Acer můžeme znát především jako výrobce notebooků a ostatní výpočetní techniky, nicméně její vedení si zřejmě uvědomuje vzrůstající potencionál mobilního segmentu, do kterého hodlá v nejbližší době znovu vstoupit. Do ostrého boje s konkurencí vyšle svůj nový smartphone s názvem CloudMobile, který běží na operačním systému Android ve verzi 4.0. Ten bude nové zákazníky lákat především na 4,3“ displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů a 8Mpx fotoaparát s přisvětlovací LED diodou. Pod kapotou se bude ukrývat dvoujádrový procesor s taktem 1,5 GHz doplněný o rovný 1 GB operační paměti.

V další výbavě nebude chybět podpora pro Wi-Fi, HSPA, DLNA, GPS a Dolby Sound. O kapacitě interní paměti zatím nic nevíme, nicméně chybět by neměl slot na paměťové microSD karty. Se zahájením oficiálního prodeje se počítá v průběhu září a již nyní si lze Acer CloudMobile předobjednat na stránkách Expansys za cenu 284,99 £ (zhruba 9 000 Kč bez DPH). 

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

7 komentářů

 1. Značka Acer je známá spolehlivostí svých výrobků,tak uvidíme…

  • Oli (neregistrovaný)

   :DDDD

  • jbem (neregistrovaný)

   Používal jsem Acer n50 premium a Acer Liquid a nerozbilo se mi ani jedno.

  • Franta (neregistrovaný)

   No mobily ještě možná dělají kvalitně, ale až se dostanou na masovou výrobu jako notebooky tak to bude shit

  • Některá PDA měla reklamovatelnost v desítkách procent, tak nevím, ke kvalitě HP (resp. Comapaq), Palm nebo Sony to mělo dost daleko. Odkoupení E-Tenu také jistě nebylo motivováno zvýšením kvality… Ale smartphone jim kvalitu zvedlo, to je pravda, škoda že zahodily ten MobileShell nebo jak se to jmenovalo, co vypadlo jako pracovní plocha nebo místnost, to mělo docela zajímavý nápad, ale neuměli napsat kvalitní kód no…

 2. Z toho předního pohledu už jen chybí místo Acer nápis Sony, jelikož skvěle zapadne do jejich designu. Někdo se inspiroval.

 3. No už po tomto telefonu pokukuju už od února od představení na veletrhu v Barceloně ale nevíte někdo když se k nám dostane jestli bude mít češtinu? Trochu se bojím že ne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).