SmartMania.cz dnes slaví své první narozeniny !

SmartMania.cz slaví své 1. narozeninyUž je to tak, server SmartMania.cz dnes slaví narozeniny. Za první rok naší existence nás navštívilo více než 400 000 čtenářů, zobrazili jsme téměř dva milióny stránek a do našeho fóra se zaregistrovalo více než 1000 uživatelů. Abychom ale nezůstali jen u čísel, pojďme si povědět něco málo o historii stránek.

Myšlenka založit web o smartphone telefonech vznikla v mé hlavě někdy během ledna 2005. V tu dobu jsem byl novopečený majitel Motoroly MPx200 a rozhodl jsem se proto založit web SmartGames.site.cz, na kterém jsem začal publikovat krátké recenze her pro smartphony. Po prvních týdnech činnosti dostal web zcela nový kabátek, jelikož ten z mé dílny vypadal hodně obyčejně. Autorem nového a vskutku vydařeného skinu byl kamarád Gen, kterému bych touto cestou chtěl moc poděkovat. SmartGames se pomalu začal rozrůstat a do teamu přibyli dva noví členové – Aleš Lalík a Radek Mikudík. Společně jsme web plnili recenzemi na zajímavé hry a aplikace, později začalo přibývat i návodů a souborů ke stažení. Jenomže po necelých čtyřech měsících nám přestaly dosavadní možnosti webu stačit a bylo potřeba poohlédnout se po něčem lepším. Koncem května se v mé emailové schránce objevila nabídka od Marka Lutonského ohledně spolupráce pod křídly serveru MobilMania.cz. Tato nabídka pro mě byla velmi lákavá a samozřejmě jsem ani chvíli neváhal – bylo tedy rozhodnuto, SmartGames čekaly veliké změny.

Tip: Podívejte se, jak vypadal původní web SmartGames

Začátkem června 2005 započaly práce na novém webu SmartMania.cz, jako nejvhodnější se nám zdál redakční systém MkPortal na kterém SmartMania úspěšně funguje dodnes. Začalo tedy dlouhé kopírování článků, úpravy redakčního systému a příprava na ostré spuštění nového serveru. Osudového dne, 17. června 2005 v 00:00 byl spuštěn server o zařízeních s operačním systémem Windows Mobile. Nejprve jsme se zaměřovali pouze na smartphone telefony, avšak později přišla změna a dnes už si na SmartManii pročítáte informace i světa kapesních počítačů. Celkově bych první rok z mého pohledu hodnotil za velmi úspěšný, spousty jsem se toho naučil a spousty toho na mě ještě čeká. Na závěr bych chtěl poděkovat dvěma dobrým kamarádům – Alešovi Lalíkovi a Radku Mikudíkovi za obrovskou pomoc při rozjezdu a provozu SmartManie, a samozřejmě i dalším členům naší redakce. A velké díky patří i vám, našim čtenářům a pravidelným návštěvníkům. Věřím, že budete i nadále s naší prací spokojeni a budete se na SmartManii rádi vracet.

Jiří Hrma, šéfredaktor SmartMania.cz

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku