Domů » Bleskovky » Smartbe: Inteligentní kočárek jako vystřižený z Hvězdných válek

Smartbe: Inteligentní kočárek jako vystřižený z Hvězdných válek

Pomalu se dostáváme do doby, kdy se spousta zařízení v našem okolí stává chytrými  a vzájemně jsou spolu schopné komunikovat. Již nyní lze pozorovat strmou nástupní křivku produktů, o kterých jsme ještě před rokem netušili, že můžou být chytré. Do této kategorie spadá americký startup, jehož předmětem je chytrý kočárek s názvem Smartbe. Jestliže patříte mezi nastávající rodiče a zároveň trpíte slabostí pro nové technologie, výbava futuristického kočárku vás nepochybně zaujme.

smartbe

O pohon se stará vestavěný elektromotor, který má dle tvrzení výrobce vystačit na zhruba 6 hodin provozu. Mezi další zajímavosti patří autonomní režim využívající řady senzorů. Ty neustále udržují bezpečnou vzdálenost mezi kočárkem a rodičovským doprovodem. Tuto funkci nejvíce oceníte při sportování či náročnějších vycházkách. Nad vším bdí kontrolní systém, který v případě nouze dokáže bezpečně zabrzdit a zabránit tak případné kolizi.

Kočárek bude pochopitelně vybaven technologií Bluetooth, která poslouží pro spárování s mobilním telefonem. Prostřednictvím aplikace půjde například nastavit optimální teplota v prostoru pro batole, upravit náklon postýlky a ohřát obsah kojenecké výživy. Starostlivým maminkám přijde vhod kamera integrovaná ve stříšce kočárku a poziční osvětlení.

smartbe2

Za nezvykle bohatou výbavu a jedinečnost si bude třeba řádně zaplatit. Smartbe si lze aktuálně předobjednat prostřednictvím kampaně na komunitním serveru Indiegogo. Za nejvyšší model si výrobce účtuje 3199 dolarů (přibližně 80 000 Kč). V případě úspěšného nasbírání financí se první expedice rozběhnou v dubnu příštího roku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments