Domů » Bleskovky » Sluchátka Sony WF-1000XM4 oficiálně: nový design a ještě lepší potlačení hluku

Sluchátka Sony WF-1000XM4 oficiálně: nový design a ještě lepší potlačení hluku

Špuntová sluchátka Sony WF-1000XM3 patří dlouhou dobu mezi to nejlepší, co si můžete v daném segmentu pořídit. Skvělá výdrž, špičkový zvuk a prvotřídní aktivní potlačení hluku – to je jen drobný výčet důvodů, proč stojí za zvážení. Nyní se japonská společnost rozhodla tento model aktualizovat a oficiálně představit Sony WF-1000XM4.

Sony WF 1000XM4 2
Sony WF-1000XM4

Sony příliš dobře tajemství neudrželo – kompletní specifikace a tiskové snímky unikly na veřejnost dávno před oficiálním představením. Pojďme si nicméně všechna fakta shrnout. Sony WF-1000XM4 kladou ještě větší důraz na vylepšené aktivní potlačení hluku díky novému procesoru V1 a dvěma mikrofonům umístěným v každém sluchátku. K tomu také napomáhá 6mm jednotka reproduktoru s o 20 % větším magnetem.

Nový design se projevil také na koncovkách, které izolují zvuk, snižují hluk a rovněž poskytují lepší přilnavost ke zvukovodu, takže sluchátka lépe drží v uchu. Vylepšení se dočkal pochopitelně také zvuk, díky podpoře technologií LDAC a DSEE Extreme. Sony WF-1000XM4 si vypůjčila jednu funkci od většího sourozence WH-1000XM4, konkrétně Speak-to-Chat.

Pro krátkou konverzaci stačí jen začít mluvit a sluchátka automaticky ztlumí přehrávanou skladbu, díky čemuž nemusíte vyndávat sluchátka z uší. Funkce Adaptive Sound Control či automatické zastavení skladby po vytažení sluchátka z ucha jsou poté samozřejmostí.

Sony WF 1000XM4 8
Sony WF-1000XM4

Kombinace technologie přesného snímání hlasu Precise Voice Pickup s mikrofony a bone-conduction sensorem, který monitoruje vaši řeč, umožňuje modelu WF-1000XM4 snímat jasně a přesně hlas během hands-free hovorů.

Sony WF 1000XM4 1
Sony WF-1000XM4

Sluchátka byla přepracována tak, aby byla o 10 % menší než předchozí generace, aniž by došlo ke kompromisu v kvalitě zvuku nebo výdrži baterie. Také nabíjecí pouzdro je o 40 % menší.

Sluchátka vydrží hrát 8 hodin se zapnutou funkcí aktivního potlačení hluku (až 12 hodin s vypnutým ANC) a dalších 16 hodin získáte z pouzdra (až 24 hodin při vypnutém ANC). Pětiminutové rychlé dobíjení poskytne dostatek energie na 60 minut přehrávání a aplikace Sony Headphones Connect vás upozorní, klesne-li nabití pouzdra pod 30 %. Sluchátka Sony WF-1000XM4 lze rovněž dobíjet bezdrátově pomocí standardu Qi a sluchátka také splňují standard odolnosti proti vodě IPX4.

Sony WF 1000XM4 3
Sony WF-1000XM4

Sony WF-1000XM4 podporují funkci Googlu Fast Pair pro rychlé párování s Androidem a také Microsoft Swift Pair pro párování se zařízeními s Windows 10. Nechybí ani podpora hlasových asistentů od Googlu a Amazonu. Sluchátka Sony WF-1000XM4 půjdou do prodeje v černé a krémově stříbrné variantě za cenu 7 499 korun. Začátek prodeje byl stanoven na červen letošního roku.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Panba Mamba

    LOL to jsou ty sluchátka co Sony asi 3x utekly kompletně a teď už se je teda rozhodli oficielně představit?

    • Veď práve. Už dlhšie zvažujem výmenu starých Samsung Iconx 2018 a tie úniky a nevedomosť o dátume reálneho predstavenia tychto Sony ma dosť znervózňovali. Už som si ich zarezervoval. Ldac je proste Ldac.

  2. Ke zlepšení asi skutečně došlo, vzhledem k tomu, že jsem měl možnost používat kvalitní špunty od firmy Samsung za různých podmínek vím, že není vše zcela růžové. Např „Pro krátkou konverzaci stačí jen začít mluvit a sluchátka automaticky ztlumí přehrávanou skladbu“ tuto funkci maji sluchátka Samsung galaxy buds pro, funguje docela dobře, dokud nezačne foukat vitr, pak je po radosti. Problém je rovněž s použitím nástavců, vybrat takový aby dobře těsnil (mnohem lepší zvuk) ale zároveň, aby netlačil. Další související věc je nejistota, zda špunty nevypadnou z ucha, mnohokrát jsem se přistihnul, že kontroluji, zda sluchátka sedí pevně v uších. Řada recenzí uvádí že při zapnutí ambientniho zvuku, je dobře slyšet hlasy, a je to dobré i pro nedoslýchavé, bohužel to není plná pravda, zesílené jsou pouze určité frekvence a to určitě nevyhovuje všem. Možná bude dobré porovnat v některé recenzi sluchátka Sony se Samsungem.

    • Taky bych byl pro porovnání WF-1000XM4 vs Galaxy Buds Pro. Přece jenom ty od Samsungu stojí polovinu co tyhle nové Sony…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).