Domů » Bleskovky » SkyDrive pro iOS po roce aktualizován: Jaké jsou novinky?

SkyDrive pro iOS po roce aktualizován: Jaké jsou novinky?

Microsoft ve středu vypustil novou verzi SkyDrive pro iOS. Aplikace nedostala aktualizaci prakticky rok, jelikož se Microsoft nemohl dohodnout se společností Apple. Nechtěl platit 30% podíl za nákupy v aplikaci, díky této úpravě nemohla projít schvalovacím procesem do App Store. Hlavní problém bylo přesměrování na web, kde se dal nakoupit další prostor. Apple požaduje provádění nákupů přímo v aplikaci, kvůli uživatelské zkušenosti a samozřejmě podílu, který z nákupů má. Aktualizace se povedla až teď, kdy možnost přikoupení dalšího prostoru není zmíněna vůbec.

Microsoft se vyjádřil skrze svou tiskovou mluvčí: „Pracovali jsme s Apple na vytvoření řešení, které bude nejvýhodnější pro naše společné zákazníky. SkyDrive aplikace pro iOS je trochu odlišná od ostatních SkyDrive aplikací, nákup dalšího prostoru se provádí na webu a ne přímo v ní.“

   

Samotná aplikace nákup dalšího prostoru nenabízí vůbec, ale uživatelé SkyDrive o možnosti pravděpodobně vědí z webu nebo aplikací na jiných platformách. Pro nás je pozitivní, že se podařilo najít řešení a snad se dočkáme brzy i nových funkcí. Stejný problém trápí i službu na tvorbu poznámek OneNote, po vzoru SkyDrive by se teď mohla také dočkat aktualizace.

SkyDrive 3.0 přináší několik novinek: přichází s podporou pro iPhone 5 a iPad mini, můžete stahovat i nahrávat fotky v plném rozlišení, podle Microsoftu by měl obsahovat i řadu oprav chyb a zlepšení výkonu. Na první pohled si všimnete nového designu, která vychází z Windows 8. 

 

David Podzimek

3 komentářů

  1. Zvláštní na ipad mini už ho mám velice dlouho…

    • David Podzimek

      Taky, ale Microsoft to tvrdí, bez bližších specifikaci.

  2. slaaweck (neregistrovaný)

    Našel jsem lepší alternativu. Kdyby měl někdo zájem o novou cloudovou službu „Copy“, která nabízí oproti dropboxu v základu 15GB zdarma a za každého referála dalších +5GB, tak tady je pozvánka (se kterou oba získáme +5GB): [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).