Domů » Bleskovky » Skládací ZTE Axon M prošel certifikací a benchmarkem, kde prozradil část výbavy

Skládací ZTE Axon M prošel certifikací a benchmarkem, kde prozradil část výbavy

ZTE chce být první společností, která představí skládací smartphone, čímž by předběhla Samsung a další konkurenty snažící se o totéž. Nutno podotknout, že zatímco Samsung bude chtít využít vlastích ohebných displejů, zařízení od ZTE se pravděpodobně spokojí se dvěma standardními plochými panely.

Zdroj obrázku: Android Authority

Chystaný smarphone se má jmenovat ZTE Axon M, a jeho premiéra je naplánována již na tento měsíc. Čínská společnost již získala požehnání od americké certifikační autority FCC, přičemž v dokumentech o schválení se objevilo následující schéma zobrazující otevřený telefon z vnější strany.

Naštěstí záznam z FCC odhalil i kódové označení smartphonu (ZTEZ999), podle kterého bylo možné dohledat stejně se jmenující zařízení v benchmarku GeekBench. Podle údaje v databázi bude zařízení pohánět čtyřjádrový procesor, zřejmě Snapdragon 821, opřený o 4 GB RAM. Toto kombo by mělo společně s grafickým čipem Adreno 530 utáhnout dvojici Full HD displejů se souhrnným rozlišením 2 160 × 1 920 pxa celkovou úhlopříčkou 6,8″. Telefon má běžet na Androidu 7.1.2.

Premiéra ZTE Axon M odehraje již příští týden 17. října v New Yorku. Nepředpokládáme, že se toto zařízení dostane na náš trh, bude nás však zajímat, zda tento form factor bude do budoucna dávat smysl, a zda se jím inspirují i ostatní výrobci mobilních zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).