Domů » Bleskovky » Siri, zastavila mě policie. Tahle hlasová zkratka teď v USA boří žebříčky stažení

Siri, zastavila mě policie. Tahle hlasová zkratka teď v USA boří žebříčky stažení

S tím, jak se po USA rozšiřují protesty proti rasově motivované policejní brutalitě, se na internetu objevují videa pořízená mobilními zařízeními, která mohou pomoci identifikovat profesní pochybení policie. Takový důkaz není užitečný jen při demonstracích, ale i během rutinních kontaktů s příslušníky zákona. Z tohoto důvodu je možné využívat nové hlasové zkratky ve změní „I’m getting pulled over“ (zastavuje mě policie), která funguje vlastně jako policejní kamera nošená na těle.

US police

Nepředpokládám, že by to někdo v České republice využil, nicméně v USA stačí po stažení této zkratky vyslovit větu „Hey, Siri, I’m getting pulled over“, čímž se spustí série událostí. Telefon ztmavne, přestane hrát hudba a přední kamerka spustí nahrávání. Zkratka také umožňuje poslat současnou polohu uživatele a kopii videa nouzovému kontaktu, což nicméně obnáší potvrzení několika vyskakujících zpráv.

Tip: Hello Emma je unikátní český projekt. Nečekejte, až bude Siri umět česky (a slovensky)

Zkratku vytvořil Robert Petersen, který ji zveřejnil již v roce 2018. Od té doby ji aktualizuje a nové pozornosti se jí dostalo ve spojitosti s protesty, které vypukly v USA po zabití George Floyda americkou policií ve městě Minneapolis.

Abyste mohli zkratku použít, je třeba se nejprve ujistit, že na vašem iPhonu běží alespoň iOS 12 a vyšší. Poté si odsud stáhněte aplikaci Shortcuts (Zkratky) a následně jděte na tuto stránku a zkratku si nastavte (pozor – je nutné používat výchozí prohlížeč Safari, jiné pro tento účel fungovat nebudou).

Také je třeba se ujistit, že váš telefon může spouštět neověřené zkratky (aktivovat „to“ lze v Nastavení → Zkratky → Povolit nedůvěryhodné zkratky), a dát aplikaci přístup k vaší poloze (viz Nastavení → Soukromí → Lokační služby).

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Subscribe
Upozornit na
guest
29 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments