Domů » Bleskovky » Hello Emma je unikátní český projekt. Nečekejte, až bude Siri umět česky (a slovensky)

Hello Emma je unikátní český projekt. Nečekejte, až bude Siri umět česky (a slovensky)

Jak známo, hlasová asistentka Applu Siri podporuje mnoho jazyků, ale čeština do její výbavy stále nepatří. Čekat na to, až se naši mateřštinu konečně naučí, již nechtěl český vývojář David Beck, a tak si vytvořil vlastní hlasovou asistentku. Jmenuje se Emma a kromě češtiny rozumí slovensky a do budoucna má umět také polsky a maďarsky a možná i další jazyky. Nabízí se zdarma.

Emma hlasova asistentka
Hello Emma je hlasová asistentka, která komunikuje v češtině (a slovenštině)

Emma funguje prostřednictvím Zkratek pro iOS

Emma není aplikací jako takovou, funguje prostřednictvím iOS aplikace Zkratky a jako její slavnější „kolegyně“ rozumí široké škále povelů a dotazů, jako je „zavolej zvolenému kontaktu“, „napiš SMS“, „přehraj hudbu“, „jaké je počasí“, „zapiš do poznámek“, „naplánuj schůzku“, „kolik je hodin“, „nastav budík“, „přelož“ nebo „naviguj na adresu“.  V tuto chvíli umí odpovědět na 30 povelů a dotazů.

Siri nerozumí česky? Rozhodl jsem se to změnit. Je tu Emma. Díl 1.

Asistentka funguje na iPhone 6s a novějším a na iPadu s iOS ve verzi 13. Lze ji používat se sluchátky AirPods, v takovém případě je nicméně potřeba na začátku dialogu telefon či tablet odemknout přes Face ID nebo Touch ID.

Zkratky k ní si můžete stáhnout zde a obsáhlý návod, jak ji používat, najdete tady. Pokud byste chtěli tuhle skvělou iniciativu Davida Becka podpořit, můžete mu přispět finanční částkou na účet 232338027/0600.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

8 komentářů

  1. Zkusil jsem ale nedaří se mi to vůbec zprovoznit. Už jsem na to nejspíš starý. Nechám to mladším.

  2. mám Android, takže mi to je jedno :)

  3. Perfektní počin od českého vývojáře. Chválím a rád podpořím nějakou tou korunou :-)

  4. Tak on vytvoří českou asistentku, která se jmenuje nečesky Emma a vyvolává se nečesky „Hello Emma“. Co třeba kdyby ještě mluvila anglicky? 🤦

  5. Jan Kubíček

    zdravím strašně rad bych chtěl mít emu aby mi tak fungovala jako vám ale vůbec se mi to nedaří nevím proč . mate radu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).