Domů » Články » Siemens (BenQ): Sbohem a šáteček pro Symbian

Siemens (BenQ): Sbohem a šáteček pro Symbian

LogoBěhem včerejší novinářské konference, kterou Siemens (BenQ) připravil, byla oznámena celkem zajímavá zpráva. Siemens se totiž rozhodl, že již nebude produkovat Smartphone telefony s operačním systémem Symbian (např. SX1), ale namísto toho přejde na Windows Mobile. První takovou vlaštovkou Siemensu by měl být Siemens P50 (označován také jako BenQ P50).

Že bychom se časem dočkali i WinMobile Nokií ? Siemens však přechodem na tento operační systém rozhodně nebude tratit. Již dávno jsou pryč ty časy, kdy byl jediným gigantem v oblasti OS právě Symbian a jsem moc rád, že mu konečně náš Windows Mobile začíná dýchat na záda.

První Siemens s Windows Mobile (P50)
Siemens P50

Zdroj: MSmobiles

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. no nevím, jestli „náš“ windows mobile …

 2. A proč by ne ?
  Samozřejmě jsem to myslel obrazně.

 3. Gratulujem siemensu ku tomuto rozhodnutiu…

 4. Ale ano, použití slova „náš“ je tu zcela výstižné a na místě .

 5. To jsem rád Taky si to myslim

 6. Jj – nechcete na PC viry? Nepouzivejte MS Windows, ale Linux…
  Nechcete viry ve svem mobilnim telefonu? Nepouzivejte Symbian, ale MS Windows Mobile
  Btw. jak uz k tomuhle kdosi psal – tohle neni prvni Siemens s WM – prvnim bylo XDA 1 (bylo to ciste HTC Wallaby, ale s logem Siemensu a Siemes ho prodaval tusim nejak, jako SX56).
  Jinak taky mam radost, ze bude vic firem podporovat Win.
  Btw. jsem zvedavej, jak budou reagovat tezci zastanci Symbianu, kteri nemaji (stejne jako ja nemam rad Symbian) radi WM.
  A taky jsem zvedavej, jestli se nekdy vrati Sendo zpet k WM, protoze to mel byt historicky prvni smartphone s WM a nakonec se s MS nejak rozkmotrili a dneska bezi pod Symbianem – mimochodem X a X2 jsou moje nejoblibenejsi mobily (kdyz uz to musi byt „nomalni mobil“ )

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).