Sharp zahájil výrobu pětipalcového displeje s fullHD rozlišením

Japonský výrobce Sharp oznámil zahájení výroby nového LCD displeje, který bude primárně určen pro osazení v chytrých telefonech. Zastoupení společnosti prozradilo, že se jedná o panel s úhlopříčkou 5“, který bude disponovat velice jemným rozlišením 1080 x 1920 pixelů (443 ppi). Nový displej od Sharpu využívá nízkoteplotní technologie CG-Silicon, novou konstrukci pixelů a inovativní výrobní proces, díky kterému bylo možné dosáhnout tak jemného rozlišení. V praxi se tedy můžeme těšit na nesmírně ostré zobrazování a ještě kvalitnější zážitek při sledování videa ve vysokém rozlišení.

  

Výrobní linky se rozjely již před pár dny a v kuloárech se už nyní šušká, že první smartphone vybavený tímto displejem se světu ukáže ještě v letošním roce. Další spekulace hovoří o tom, že výrobu si u společnosti Sharp objednal tchajwanský výrobce HTC pro svůj nový model, který hodlá veřejnosti odprezentovat v průběhu listopadu. Na závěr si vám dovolím položit otázku, zda vůbec uživatelé skutečně touží po stále vyšším rozlišení, nebo by raději uvítali, kdyby se výrobci soustředili například na vývoj akumulátorů, které jsou pro chytrá zařízení největší slabinou?

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku