Cena:

Sharp Aquos Zeta SH-02E: První smartphone s IGZO displejem na světě

Smartphony pocházející z Japonska se vždy v mnohém odlišovaly od těch, které jsou dostupné ve zbytku světa. Jinak tomu není ani u novinky Sharp Aquos Zeta SH-02E, která se objeví v zimní nabídce operátora NTT DoCoMo. Téměř celou čelní stranu zařízení zabírá 4,9“ IGZO TFT displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů. Technologie IGZO by pak měla údajně zaručit ty nejlepší zobrazovací schopnosti na světě a zhruba desetkrát nižší spotřebu elektrické energie než konvenčně používané panely u dnešních smartphonů. Další devízou IGZO displejů je schopnost překreslování, které je čtyřicetkrát rychlejší než to co nabízí současná konkurence. Uživatelé se tak můžou těšit na bleskurychlé přechody, které nepůjde za normálních podmínek postřehnout.

   

O dostatek výpočetního výkonu se bude starat čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 (APQ8064) s taktem 1,5 GHz a grafický akcelerátor Adreno 320. Další hardwarová výbava zahrnuje 2 GB paměti RAM, 32 GB interního úložiště, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, GPS a NFC. Na zadní straně zařízení se usídlila čočka 16,3Mpx fotoaparátu, který tradičně doplňuje přední 1,2Mpx kamerka pro videohovory. Do prodeje se Sharp Aquos Zeta SH-02E dostane s operačním systémem Android 4.0. Výrobce však přislíbil, že aktualizace na verzi systému 4.1 na sebe nenechá příliš dlouho čekat. 

Dostatečný přísun elektrické energie bude mít na starosti integrovaný akumulátor s kapacitou 2320 mAh. Jelikož se jedná o nabušený kousek z Asie, nemůže proto chybět ani certifikace IP57 a IP5X, které zaručí, že smartphonu nijak neublíží pobyt ve vodě či v prašném prostředí. Co však považuji za největší negativum je fakt, že se s tímto „supersmartphonem“ na našem trhu oficiální cestou nesetkáme.  

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.