Sen všech geeků: podívejte se, jak vypadá smartphone s 10 900mAh akumulátorem

Pokud se zeptáte jakéhokoli fanouška mobilních technologií na vlastnost, po které nejvíce touží, s nejvyšší pravděpodobností půjde o dlouhou výdrž. Přestože současné smartphony nabízí impozantní výpočetní výkon a skvělý fotoaparát, na jedno nabití vydrží maximálně několik desítek hodin. Tento fakt lze instinktivně řešit integrací co největšího akumulátoru, ovšem to se příliš neslučuje s požadavky uživatelů, kteří chtějí stále tenčí zařízení.

snimek-obrazovky-2016-11-30-v-19-34-44

Proti proudu se rozhodla jít čínská společnost, která představila exoticky vyhlížející model s označením YAAO 6000. Kromě opulentně působícího designu zaujme kapacitou akumulátoru, která činí těžko uvěřitelných 10 900 mAh. Ve světě chytrých telefonů jde o naprostou raritu, kterou lze srovnávat pouze s lépe vybavenou powerbankou.

snimek-obrazovky-2016-11-30-v-19-35-26

Co se týče ostatních parametrů, zde už YAAO 6000 spadá do horšího průměru. Mezi klíčové prvky výbavy patří 5,5“ displej s HD rozlišením, čtyřjádrový procesor MT6735 a 1GB operační paměť. Fotografické choutky lze ukojit prostřednictvím 13Mpx fotoaparátu, který doplňuje čelní kamerka s rozlišením pět megapixelů.

snimek-obrazovky-2016-11-30-v-19-34-59

Přestože smartphone disponuje velkokapacitním akumulátorem, překvapí svou tloušťkou 18,1 mm, která je pro každodenní používání stále snesitelná. YAAO 6000 bude alespoň zpočátku dostupný pouze na domácím čínském trhu za cenu 220 USD (zhruba 5 600 Kč bez daně).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

7 komentářů

 1. Roll (neregistrovaný)

  Nevím o nikom kdo by požadoval každý rok ztenčení telefonu o dva milimetry.. Tohle je na druhou stranu taky extrém. Když si vezmu vnitřnosti lowendu, zase není moc o co stát.

 2. Jirka (neregistrovaný)

  Pozadavek na delsi vydrz opravdu neni domenou pouze „geeku“. Trosku se v tech titulcich clanku krotte.

  • vojtausti

   přesně, spousta lidí v mém okolí si stěžují na malou výdrž baterie. A ani jeden z nich není geek :D

 3. Martin (neregistrovaný)

  U nás je k sehnání Oukitel K10000 s baterii 10kmAh a tloušťkou 15,95mm. S cenou 5k.

 4. 15mm je už dost. Osobně nevidím problém tak do 9mm

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel