Domů » Bleskovky » Šéf TikToku po třech měsících končí. Obchod s Microsoftem je prý na spadnutí

Šéf TikToku po třech měsících končí. Obchod s Microsoftem je prý na spadnutí

Okolo sociální sítě TikTok se tento týden opět děly velké věci. Společnost ByteDance, která službu provozuje, podala v úterý žalobu na amerického prezidenta Donalda Trumpa a americké ministerstvo obchodu. Důvodem je nesouhlas s vydaným zákazem TikToku v USA, který je podle provozovatelů sítě postaven na vodě, neopírá se o žádné důkazy a byl vydán bez řádného procesu.

Šéf TikToku opouští velitelský můstek

Zatímco se ByteDance chystá na soudní válku, ve vedení TikToku došlo k velkému otřesu – společnost opustil její generální ředitel Kevin Mayer, který v čele firmy stál pouhé tři měsíce; jeho pozici přebírá šéfka amerických aktivit TikToku Vanessa Pappas.

Kevin Mayer do TikToku přišel po úspěšném patnáctiletém angažmá ve The Walt Disney Company, přičemž jako Američan měl hrát důležitou roli v prezentování, že TikTok není „zlá čínská firma“, jak je prezentováno. Mayer svoji rezignaci zdůvodnil prudkou změnou politického prostředí, údajně byla jeho osoba vyloučena z rozhovorů o prodeji firmy.

tiktok

Přečtete si: Vše, co potřebujete vědět o TikToku. Sociální síť se špatnou pověstí i obrovským potenciálem

Obchod je na spadnutí, k Microsoftu se přidává Walmart

Americké ministerstvo obchodu tlačí TikTok k prodání amerických aktivit některé americké společnosti, přičemž nejskloňovanější firmou je Microsoft. Podle CNBC by měl být obchod na spadnutí, údajně k němu dojde do 48 hodin. Microsoft prý nebude ve věci sám, své partnerství na akvizici potvrdil americký diskontní řetězec Walmart. Ten by chtěl přes TikTok oslovovat a obsluhovat zákazníky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Hodní američané dokázali zlikvidovat úspěšný projekt, teď ho koupí za nic a budou vydávat opět za své veleúspěšné dílo jako facebook a instagram. Chce se mi z nich blejt

  • Já bych blil z tebe.

  • Počkej, on Instagram nebo Facebook nejsou americké služby? Hele, pokud tématu nerozumíš, není to pro tebe pozvánka vyjadřovat se k němu;)

  • Tiktok funguje zase jen díky americkým technologiím, tak že nic nového.

 2. Pokud i vedení pobočky TikTok v USA prohlašuje, že se jedná o politickou záležitost, není co dodat. Je to jen další politicko-obchodní útok proti ČLR, samozřejmě bez důkazů a soudního projednání. Zarážející je lhostejnost k takovým praktikám v mezinárodním obchodu.

  • Lol, a protože to tvrdí nějaká nastrčená americká loutka v čele, tak to hned je pravda? Myslíš, že museli hledat dlouho americkou hlásnou troubu do čela, která tam bude Číňanům za snový prachy říkat to, co oni potřebují?
   Vzpamatuj se prosím, tohle není žádný důkaz.

 3. Je dobře že aspoň Trump má koule ty čínský šmejdy poslat tam kam patří. Navíc ještě k nelibosti místních komunistických pohrobků. Čím víc prasklých cévek v Číně, tím lépe.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).