TOPlist

Satelitní SOS funkce pro iPhony míří do Evropy. Nechybí ani populární dovolenkové destinace

iphone 14 satelitni SOS funkce
  • SOS funkce na nových iPhonech se rozšíří o dalších 6 evropských států
  • Nechybí mezi nimi ani populární dovolenkové destinace, jako Rakousko či Itálie
  • K rozšíření podpory dojde v průběhu tohoto měsíce

Možnost přivolat si skrze satelitní komunikaci pomoc v případě nouze i bez mobilního signálu je jednou z nejzajímavějších funkcí, kterou Apple představil u svých nových iPhonů. Ačkoli v Česku máme prozatím smůlu, v některých evropských zemích si pomoc v nouzi již zavoláte. Nyní se seznam podporovaných zemí rozroste o dalších šest států, mezi kterými nechybí ani populární dovolenkové destinace Čechů a Slováků.

Konkrétně je řeč o Rakousku, Belgii, Itálii, Lucembursku, Nizozemsku a Portugalsku. Tyto země se připojí k těm již podporovaným, tedy Spojeným státům, Kanadě, Francii, Německu, Irsku a Velké Británii, čímž zvýší pokrytí celkem na 12 států. K rozšíření dojde v průběhu tohoto měsíce.iphone 14 emergencyNepřehlédněte

Apple spouští satelitní SOS v Evropě. V těchto zemích už si „zavoláte“ o pomoc

Funkce SOS je dostupná pro majitele smartphonů iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro a 14 Pro Max se systémem iOS 16.1 a novějším. V prvních dvou letech ji Apple zákazníkům nabízí zdarma. Jak tato služba funguje, jsme vyzkoušeli přímo v USA – naše dojmy si můžete přečíst v samostatném článku.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku