Domů » Bleskovky » Sankce USA prý Huawei nezastaví: Analytici letos očekávají 260 milionů prodaných smartphonů

Sankce USA prý Huawei nezastaví: Analytici letos očekávají 260 milionů prodaných smartphonů

Huawei má aktuálně zakázáno používat u budoucích produktů americké technologie, což by mohlo být pro čínskou společnost doslova likvidační. Dá se předpokládat, že se v následujícím měsíci dočkáme ze strany USA zmírnění sankcí, ovšem lesk značky Huawei značně utrpí. Zřejmě však ne tolik, aby se vytratila z žebříčku největších výrobců smartphonů.

huawei logo shanghai obchod
Sankce USA prý Huawei nezastaví: Analytici letos očekávají 260 milionů prodaných smartphonů

Podle čínských analytiků by měla firma Huawei v letošním roce prodat okolo 260 milionů smartphonů, tedy zhruba o 50 milionů více než v loňském roce. Podržet ji má zejména silný domácí trh, na kterém se údajně podaří zvýšit tržní podíl. Čínský gigant s největší pravděpodobností v letošním roce Samsung nepřekoná, na pokoření Apple by to ale stačit mělo. Tedy pokud se opravdu podaří nastolené sankce zmírnit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

  1. patrice321

    A dobře. Mají nejlepší telefony

  2. tomas (neregistrovaný)

    Neviem ci majú najlepšie telefóny, ale majú urcite rovnako dobre ako Samsung alebo iPhone. Dúfam ze sa im podary zavariť googlu vlastným os a obchodom aplikacii nakoľko vlastný os stavaju na Androide tak získať aplikacie vyrobcov a tretich stran nebude problem nakoľko su kompatibilne

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *