Domů » Bleskovky » Samsungu se po finanční stránce daří. Z ohebných telefonů chce udělat mainstream

Samsungu se po finanční stránce daří. Z ohebných telefonů chce udělat mainstream

Korejský gigant Samsung rozhodně nemá důvod se mračit, alespoň pokud jde o finanční výsledky. Za 2. čtvrtletí 2021 oznámil zisk okolo 11 miliard dolarů (cca 239,6 miliardy korun), což je opravdu skvělý výsledek, když vezmeme v potaz překážky, jako jsou globální pandemie koronaviru a globální nedostatek čipů. Zisky mobilní divize se pohybují okolo 2,8 miliardy dolarů (cca 61 miliard korun).

samsung galaxy z fold 3 new rend
Samsungu se po finanční stránce daří

Oproti konkurenci v podobě Applu, Googlu a Microsoftu, kteří dosáhli souhrnného zisku 54 miliard dolarů (cca 1,17 bilionu korun) se to sice nemusí zdát jako mnoho, nutno ale podotknout, že Samsung investuje značnou část finančních prostředků do svého výzkumného oddělení. Právě to stojí za vzrůstající popularitou ohebných telefonů, jejichž další generaci očekáváme už 11. srpna na speciální akci Unpacked.

Galaxy Z Flip 3 2
Korejský gigant vidí v ohebných zařízeních budoucnost (Zdroj: LetsGoDigital)

V segmentu ohebných telefonů firma ze Soulu rozhodně nehodlá polevit. Ve zprávě pro investory si dokonce Samsung stanovil odvážný cíl – v průběhu letošního roku by rád svou dominanci v této části trhu udržel a zároveň by rád do budoucna udělal z ohebných telefonů běžnou záležitost.

samsung galaxy z flip 3 waterdic
Příští ohebná zařízení od Samsungu mají být voděodolná (Zdroj: LetsGoDigital)

V této souvislosti Samsung upozornil, že mobilní divize společnosti nemusí být nutně v zisku, pakliže se podílí na definování budoucnosti chytrých telefonů. Pokud se na konferenci Unpacked potvrdí informace, že ohebné telefony Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 dostanou ochranu proti vodě pod certifikací IPx8, jistě to korejské společnosti pomůže přiblížit se naplnění jejích cílů.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

3 komentářů

  1. Jo ale beda, jak se vam do takoveho zarizeni dostane voda nebo vlhkost – automaticky jste to spatne pouzivali….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).