Samsung ukázal jedinečný reproduktor s ohebným displejem a další netradiční koncepty (video)

samsung foldable display

Korejský gigant Samsung na ohebnou budoucnost hodně sází, o čemž svědčí například nejnovější „skládačky“ Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3. Na sociální síti Twitter si ještě přisadil leaker Ice Universe, který zveřejnil údajný název příštího zařízení s názvem Galaxy Book Fold 17. Jaké má Samsung plány do budoucna?

Ty částečně nastínil v rámci akce iMiD 2021, na které se prezentují výrobci displejů se svými inovacemi. Zde jihokorejská společnost prezentovala pokroky své divize Samsung Display, které teoreticky mohou jednou vyústit i ve skutečné produkty. Jedním ze zajímavých produktů byl například displej se dvěma ohyby, jehož použití v chytrém telefonu/tabletu si Samsung již patentoval.

Jak ukázal v případě Foldu 3 a Flipu 3, Samsung myslí také na odolnost svých zařízení. V rámci iMiD 2021 prezentoval rovněž své ohebné displeje jako velmi odolné, neboť jeden z vystavených prototypů údajně zvládne až 30 tisíc ohybů při teplotě -20°C, přičemž na funkčnost by to nemělo mít žádný vliv.

Velkou pozornost vzbudil také koncept chytrého reproduktoru, který obepíná ohebný displej. Po aktivaci je tento displej schopen se rozevřít do podoby malého monitoru, což umožní nejen snazší čtení informací, ale třeba i pohodlnější videohovory.

Ve všech případech se jedná o prototypy ohebných displejů a není příliš pravděpodobné, že bychom se v dohledné době dočkali jejich reálného nasazení. Na druhou stranu není od věci pozorovat, jakým způsobem Samsung o ohebné budoucnosti uvažuje. Kdo ví, třeba korejský gigant překvapí.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku