Domů » Bleskovky » Samsung ukázal jedinečný reproduktor s ohebným displejem a další netradiční koncepty (video)

Samsung ukázal jedinečný reproduktor s ohebným displejem a další netradiční koncepty (video)

Korejský gigant Samsung na ohebnou budoucnost hodně sází, o čemž svědčí například nejnovější „skládačky“ Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3. Na sociální síti Twitter si ještě přisadil leaker Ice Universe, který zveřejnil údajný název příštího zařízení s názvem Galaxy Book Fold 17. Jaké má Samsung plány do budoucna?

samsung foldable display
Dočkáme se nadvakrát ohýbaného displeje v praxi? To ukáže až čas

Ty částečně nastínil v rámci akce iMiD 2021, na které se prezentují výrobci displejů se svými inovacemi. Zde jihokorejská společnost prezentovala pokroky své divize Samsung Display, které teoreticky mohou jednou vyústit i ve skutečné produkty. Jedním ze zajímavých produktů byl například displej se dvěma ohyby, jehož použití v chytrém telefonu/tabletu si Samsung již patentoval.

[IMID 2021] Did you know that display can be folded like an 'S' curve? (Samsung Display)

Jak ukázal v případě Foldu 3 a Flipu 3, Samsung myslí také na odolnost svých zařízení. V rámci iMiD 2021 prezentoval rovněž své ohebné displeje jako velmi odolné, neboť jeden z vystavených prototypů údajně zvládne až 30 tisíc ohybů při teplotě -20°C, přičemž na funkčnost by to nemělo mít žádný vliv.

[IMID 2021] Samsung’s new Foldable OLED that is durable even in extreme cold!

Velkou pozornost vzbudil také koncept chytrého reproduktoru, který obepíná ohebný displej. Po aktivaci je tento displej schopen se rozevřít do podoby malého monitoru, což umožní nejen snazší čtení informací, ale třeba i pohodlnější videohovory.

[IMID 2021] A 12.4" AI Speaker that can be rolled and unfolded! (Samsung Display, Flexible Display)

Ve všech případech se jedná o prototypy ohebných displejů a není příliš pravděpodobné, že bychom se v dohledné době dočkali jejich reálného nasazení. Na druhou stranu není od věci pozorovat, jakým způsobem Samsung o ohebné budoucnosti uvažuje. Kdo ví, třeba korejský gigant překvapí.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Konečně něco, co bud mít kvalitní zvuk. Samsung si to jistě pohlídá. Určitě tam bude kvalitní AKG.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).