Patentová přihláška odhaluje, jak má vypadat nadvakrát ohýbaný tablet od Samsungu

samsung galaxy z fold magnetische s pen

Když se řekne ohebný telefon, patrně každému je hned jasné, kdo v tomto odvětví dominuje. Korejský gigant Samsung je jeden z průkopníků ohebných displejů v mobilních zařízeních a doposud také tím nejúspěšnějším. To ovšem neznamená, že by v Koreji usnuli na vavřínech. Ohebné telefony mají k dokonalosti daleko, což vytváří prostor nejen pro zlepšení, ale také pro experimenty.

Nový patent Samsungu ukázal tablet se dvěma ohyby místo jednoho. Z nákresů vyplývá, že displej se bude ohýbat blíže okrajům (rozdělení připomíná zlatý řez), tedy ve dvou menších částech při levé a pravé hraně, zatímco středová část bude mít dvojnásobnou velikost. Zajímavé je, že patent počítá s tím, že displej půjde ohýbat na obě strany, tedy jak do kompletně uzavřeného stavu, tak do polohy, ve které bude displej zcela obepínat zařízení.

galaxy z fold 2021 modellen

Patent počítá také s využitím populárního stylusu S Pen, které má mít své místo na zádech. Tam má držet pomocí magnetů, stejně jako například na tabletu Galaxy Tab S7+, přičemž při zachycení se má zároveň nabíjet. Umístění pera má mít přitom vliv i na nabíjení samotného zařízení. Při využití maximálního ohybu, tedy ať směrem dovnitř či směrem ven, se chystaný telefon může nabíjet vyšším výkonem. To s připevněným S Penem na zádech možné nebude.

samsung z fold s pen magnetisch

Několik málo informací jsme se dozvěděli také o selfie fotoaparátech, jež by měly být umístěny ve výřezu, dvojitém hlavním fotoaparátu sídlícím na zadní straně či o čtečce otisků prstů, která se pochopitelně nachází pod displejem. Zajímavostí má být piezoelektrický reproduktor pod ohebným panelem.

Samsung Galaxy Z Fold 2 35
Samsung Galaxy Z Fold 2

Jestli se Samsung skutečně pustí do výroby tohoto tabletu, není prozatím jasné. Každopádně by se jednalo o nejambicióznější projekt nejen z pohledu Samsungu, ale také v rámci celého odvětví.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku