Domů » Bleskovky » Samsung údajně příští rok představí dva skládací smartphony: na ty ohebné je ještě čas

Samsung údajně příští rok představí dva skládací smartphony: na ty ohebné je ještě čas

Displeje, které se ohýbají jako papír, jsme viděli jako prototypy na několika veletrzích, na jejich nasazení v telefonech je však zatím ještě brzy. Spekulovalo se, že Samsung přijde s prvním ohebným smartphonem už příští rok, zřejmě si však ověří zájem o netradiční konstrukci jinak.

samsung-foldable-smartphone-840x467

Podle korejského serveru ETNews Samsung pracuje na dvou skládacích smartphonech, které mají ploché displeje oddělené kloubem, podobně jako následující koncept z letošního léta od Japan Display.

sharp-foldable-lcd-screen-demonstration-img_assist-400x291

Kloub má umožňovat otevření do úhlu 360°, tudíž se nabízejí tři polohy:

  • uzavřený stav s displeji přilehlými k sobě
  • otevřený stav s displeji vedle sebe
  • telefonní režim s jedním displejem vepředu, a druhým vzadu

Pokud by měly oba displeje úhlopříčku 5,5″, jejich spojením bychom získali tablet s 6,8″ displejem. Jestliže se skládací smartphony na trhu uchytí, využije Samsung zpětnou vazbu zákazníků k vylepšování svého úsilí v oblasti smartphonů s ohebnými displeji. V úvahu přicházejí dvě konstrukce – s vnějším nebo vnitřním displejem. Prototypy prvního typu ukázalo letos v červnu Lenovo, druhý typ pak odhalil Samsung ve své nedávné patentové přihlášce.

K prvnímu i druhému však údajně vede ještě dlouhá cesta. Ve světle těchto informací zřejmě můžeme v brzké době na plně ohebné smartphony zapomenout.

Skládací telefony: Hudba budoucnosti, nebo jen výstřelek do prázdna?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Vypadá to hezky, je nerozumím větě: Pokud by měly oba displeje úhlopříčku 5,5″, jejich spojením bychom získali tablet s 6,8″ displejem. Nějak mi tam ty součty nesedí

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).