Domů » Bleskovky » Samsung telefonům prodlouží softwarovou podporu. Galaxy S10 dostane Android 12

Samsung telefonům prodlouží softwarovou podporu. Galaxy S10 dostane Android 12

Svět smartphonů a Androidem a iOS se v mnoha ohledech liší, avšak existuje oblast, ve které má Apple jednoznačně navrch – softwarová podpora. Zatímco s nákupem nového iPhonu dostáváte automaticky 4 až 5 let systémových aktualizací, u telefonů s Androidem dostanete povětšinou pouze dva hlavní updaty (čest výjimkám).

Galaxy Note 20 Ultra Praha
Ilustrační obrázek

Vlajkové Samsungy dostanou tři roky systémových aktualizací

Samsung na včerejší tiskové konferenci učinil v této oblasti rázný krok vpřed a oznámil, že jeho vlajkové telefony budou mít v budoucnosti zajištěné tři velké systémové aktualizace. Příjemné je, že tato praxe bude uplatňována i zpětně, a to od loňské řady Galaxy S10; ta se tak zcela nečekaně může těšit nejen na letošní Android 11, ale i na Android 12. Letošní modely z řad S20 a Note 20 na tom budou ještě lépe, neboť se dočkají i Androidu 13.

sung android

NepřehlédněteVše, co potřebujete vědět o ohebném Galaxy Z Fold 2

Samsung tak částečně smazává výhodu smartphonů Google Pixel; ty rovněž dostávají tři roky systémových aktualizací, byť se dá s jistotou říct, že Samsung bude v zavádění nových verzí značně pomalejší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.