TOPlist

Samsung T*Omnia: Vylepšená verze s WVGA displejem a digitálním tunerem

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

Samsung T*Omnia: Vylepšená verze s WVGA displejem a digitálním tuneremSamsung včera představil inovovanou verzi komunikátoru Omnia. Některé majitele tohoto zařízení asi po přečtení titulku trochu zamrazilo. Také si teď říkáte, koupil jsem si nový telefon a oni o chvíli později představí znatelně vylepšenou verzi? No to snad ne. Právě displej s rozlišením WQVGA byl Omnii nejvíce vytýkán, vylepšená T*Omnia si tedy v tomto ohledu znatelně polepšila, a navíc přidává i podporu digitální televize. Čte se to opravdu krásně, co říkáte? Bohužel je zde ale jeden malý háček, T*Omnia se pravděpodobně nikdy v Evropě prodávat nebude, je určena pouze pro korejský trh, kde ji od poloviny listopadu bude v exkluzivní nabídce prodávat největší korejský operátor SK Telecom.

Hlavní inovací Samsungu T*Omnia je bezesporu již zmíněný WVGA displej (480×800px), nepatrně se zvětšila i jeho úhlopříčka, která je nyní 3.3\”. Kvůli tomu mírně narostly rozměry a zvětšila se hmotnost (115.2 x 58.1 x 13.6 mm, 131 gramů včetně baterie). Další novinkou je integrovaný DMB tuner pro příjem digitálního vysílání ze satelitu (S-DMB) nebo pozemního vysílače (T-DMB). V Evropě se tento standard příliš nepoužívá (v Německu jej sice společnost Debitel nabízí v několika vybraných městech), ale DMB je populární především v Koreji. Tato technologie zvládá přenos zvuku v kvalitě blížící se CD nosiči a obraz se netrhá ani při vysokých rychlostech okolo 300 km/hod, obyvatelé Koreje tak mohou televizní přenosy bez potíží sledovat i v rychlovlacích. V České republice se DMB také testovalo, a to dokonce v roce 2005, do běžného provozu se ale nikdy nedostalo.

-

Samsung T*Omnia vypadá velice lákavě, pokud byste si ho chtěli dovézt, pravděpodobně narazíte na problém s lokalizací systému, dostupná je pouze korejština. Ještě tento měsíc se v České republice začne prodávat HTC Touch HD, který nabízí velice podobné parametry, jako T*Omnia, jen postrádá modul pro příjem digitální televize, ale té byste si s T*Omnií u nás stejně moc neužili.

-

Hardwarové parametry
Operační systém: Windows Mobile 6.1 Professional (Pocket PC)
Displej: Aktivní TFT, WVGA rozlišení – 480×800 px, 65k barev, úhlopříčka 3.3\”, haptic feedback (vibrace při doteku)
Procesor: Marvell Xscale PXA312 na 624 MHz
Rozměry: 115.2 x 58.1 x 13.6 mm
Hmotnost: 131 gramů včetně baterie
Paměť: 128 MB RAM, 256 MB ROM, 4 GB (SCH-M490) nebo 16 GB (SCH-M495) vnitřní paměti
Podporované sítě: UMTS/HSDPA/HSUPA až 7.2Mbps (850/1900/2100MHz) GSM (850/900/1800/1900 MHz)
Datové funkce:Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.0 včetně EDR a A2DP, USB 2.0 (vlastní konektor od Samsungu)
GPS: integrovaný čip GPS (20 kanálů), funkce aGPS
Digitální fotoaparát: 5MPx, Autofocus, makro, stabilizátor obrazu, přisvětlovací dioda; přední VGA kamerka pro videohovory
Baterie Li-Ion: 1440mAh
Pohotovostní režim: 550 hodin v GSM
Max. doba hovoru: 570 minut v GSM
Slot pro pam. karty: microSDHC
Další informace: příjem DMB digitálního vysílání, haptic feedback (vibrace displeje během doteku), TV-Out, pohybový senzor, TouchWiz prostředí, stříbrná a černá barva
Zobrazit kompletní specifikaci v našem Katalogu.

Zdroje: AkihabaraNews.com, Rozhlas.cz

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku