Domů » Články » Samsung T*Omnia: Vylepšená verze s WVGA displejem a digitálním tunerem

Samsung T*Omnia: Vylepšená verze s WVGA displejem a digitálním tunerem

Samsung T*Omnia: Vylepšená verze s WVGA displejem a digitálním tuneremSamsung včera představil inovovanou verzi komunikátoru Omnia. Některé majitele tohoto zařízení asi po přečtení titulku trochu zamrazilo. Také si teď říkáte, koupil jsem si nový telefon a oni o chvíli později představí znatelně vylepšenou verzi? No to snad ne. Právě displej s rozlišením WQVGA byl Omnii nejvíce vytýkán, vylepšená T*Omnia si tedy v tomto ohledu znatelně polepšila, a navíc přidává i podporu digitální televize. Čte se to opravdu krásně, co říkáte? Bohužel je zde ale jeden malý háček, T*Omnia se pravděpodobně nikdy v Evropě prodávat nebude, je určena pouze pro korejský trh, kde ji od poloviny listopadu bude v exkluzivní nabídce prodávat největší korejský operátor SK Telecom.

Hlavní inovací Samsungu T*Omnia je bezesporu již zmíněný WVGA displej (480×800px), nepatrně se zvětšila i jeho úhlopříčka, která je nyní 3.3“. Kvůli tomu mírně narostly rozměry a zvětšila se hmotnost (115.2 x 58.1 x 13.6 mm, 131 gramů včetně baterie). Další novinkou je integrovaný DMB tuner pro příjem digitálního vysílání ze satelitu (S-DMB) nebo pozemního vysílače (T-DMB). V Evropě se tento standard příliš nepoužívá (v Německu jej sice společnost Debitel nabízí v několika vybraných městech), ale DMB je populární především v Koreji. Tato technologie zvládá přenos zvuku v kvalitě blížící se CD nosiči a obraz se netrhá ani při vysokých rychlostech okolo 300 km/hod, obyvatelé Koreje tak mohou televizní přenosy bez potíží sledovat i v rychlovlacích. V České republice se DMB také testovalo, a to dokonce v roce 2005, do běžného provozu se ale nikdy nedostalo.

-

Samsung T*Omnia vypadá velice lákavě, pokud byste si ho chtěli dovézt, pravděpodobně narazíte na problém s lokalizací systému, dostupná je pouze korejština. Ještě tento měsíc se v České republice začne prodávat HTC Touch HD, který nabízí velice podobné parametry, jako T*Omnia, jen postrádá modul pro příjem digitální televize, ale té byste si s T*Omnií u nás stejně moc neužili.

-

Hardwarové parametry
Operační systém: Windows Mobile 6.1 Professional (Pocket PC)
Displej: Aktivní TFT, WVGA rozlišení – 480×800 px, 65k barev, úhlopříčka 3.3“, haptic feedback (vibrace při doteku)
Procesor: Marvell Xscale PXA312 na 624 MHz
Rozměry: 115.2 x 58.1 x 13.6 mm
Hmotnost: 131 gramů včetně baterie
Paměť: 128 MB RAM, 256 MB ROM, 4 GB (SCH-M490) nebo 16 GB (SCH-M495) vnitřní paměti
Podporované sítě: UMTS/HSDPA/HSUPA až 7.2Mbps (850/1900/2100MHz) GSM (850/900/1800/1900 MHz)
Datové funkce:Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.0 včetně EDR a A2DP, USB 2.0 (vlastní konektor od Samsungu)
GPS: integrovaný čip GPS (20 kanálů), funkce aGPS
Digitální fotoaparát: 5MPx, Autofocus, makro, stabilizátor obrazu, přisvětlovací dioda; přední VGA kamerka pro videohovory
Baterie Li-Ion: 1440mAh
Pohotovostní režim: 550 hodin v GSM
Max. doba hovoru: 570 minut v GSM
Slot pro pam. karty: microSDHC
Další informace: příjem DMB digitálního vysílání, haptic feedback (vibrace displeje během doteku), TV-Out, pohybový senzor, TouchWiz prostředí, stříbrná a černá barva
Zobrazit kompletní specifikaci v našem Katalogu.

Zdroje: AkihabaraNews.com, Rozhlas.cz

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

  1. S tim displejem asi nastvou spoustu uzivatelu puvodní omnie

  2. Rekl bych ze jde o nejakou fintu. Satelitova parabola jak ji zname je uz hodne stara a novejsi prijimace nepotrebuji takovy „usmernovac“. Vybav si treba GPS – taky satelitni prijem bez paraboly.

  3. Velikost RAM, kdyz je nejaka volna, tak vubec nesouvisi s rychlosti systemu ;) Zde bude tak 50-60MB volne pri celkem cistem systemu, viz G900

  4. fuj to sem sa lekl. Uz jsem myslel že budu muset moji „starou“ Omnii vyměnit

  5. tak to už ano, toto je konkurencia schopný stroj

  6. Aktualizováno, T*Omnia má 806MHz procesor!
    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).