Domů » Bleskovky » Samsung SM-A500: První snímky modelu s celokovovou konstrukcí a průměrnou výbavou

Samsung SM-A500: První snímky modelu s celokovovou konstrukcí a průměrnou výbavou

Samsung se po dlouholetém naříkání uživatelů nad plastovými smartphony rozhodl pro radikální změnu, kterou odstartoval model Galaxy Alpha (první dojmy), jenž jako první nabídl kovové šasi. Implementace metalického rámečku se dočkal i nedávno představený phablet Galaxy Note 4, nicméně stále se jedná o konstrukci, která je z většinové části tvořena polykarbonátem. Nově uniklé informace však odhalily budoucí plány jihokorejského výrobce, který ve svých vývojových centrech údajně pracuje na modelu SM-A500, jehož poznávacím rysem se má stát celokovová konstrukce.

 

S ušlechtilými materiály už bohužel nebude korespondovat hardwarová výbava. Pod kapotou se má ukrývat čtyřjádrový procesor Snapdragon 400 s taktem 1,2 GHz a 2GB operační paměť. O fotografické schopnosti se postará třináctimegapixelový fotoaparát a čelní kamerka s rozlišením 5 Mpx. Interní úložiště bude schopné pojmout maximálně 16 GB dat. Převážnou část čelní strany zaujme pětipalcový displej s rozlišením 720 x 1280 obrazových bodů.

   
Celkové rozměry smartphonu mají činit 139,3 x 69,7 x 6,7 mm (126 gramů)

Uniklé snímky z čínské databáze pro telekomunikační dozor (TENAA) naznačují, že připravovaná novinka bude ctít designový směr výrobce. Otázkou však zůstává, proč se Samsung rozhodl skloubit průměrnou výbavu s prémiovými materiály. Očividně k tomu má pádný důvod a proto bude velice zajímavé sledovat, jakým směrem povede marketingovou kampaň a zda uspěje u stále náročnějších uživatelů.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

  1. A půjde opravdu o ušlechtilé a prémiové materiály (z hlediska kvality), nebo jde o levné měkké hliníky, co používá např. Apple?

    • hliník je holt měkkej to se nezmění jedině slitinami. No a vůbec spojení „ušlechtilé materiály“ je tak neurčitý marketingově-žurnalistický termín, že se pod tím může schovat cokoliv:) a říkat kovům (ne-plastový telefon) ušlehtilý materiál..to je dost mimo:)

  2. Johny (neregistrovaný)

    až na to, že sou to dost mizerný rendery…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).