Samsung si patentoval hybridní chytré hodinky s mechanickými ručičkami

Společnost Samsung se po nedávno na trh uvedených hodinkách Galaxy Watch (recenze) rozhodla následovat LG s modelem LG Watch W7. Podala totiž si patent na hybridní hodinky, které budou mít digitální displej umístěný nad fyzickými, mechanicky řízenými ručičkami.

Patent prozrazuje, že půjde o spojení digitálního displeje kulatého tvaru a analogových ručiček, které budou funkční i při vypnutém stavu, nebo pokud se chytré hodinky vybijí. Samsung popsal i možnost využití dvou baterií – jedna by sloužila pro displej a druhá pro fyzické ručičky.

Hybridní hodinky mají být podle patentu poháněny dvěma bateriemi. První by napájela digitální část a druhá tu analogovou.

Chytré hodinky jako fotoaparát na zápěstí

Překvapivě patent popisuje také možnost integrace vestavěného digitálního fotoaparátu umístěného v horní části kraje displeje, vedle světelného senzoru.

Zní to sice úžasně, ale nezapomínejme, že jde o patent, který vůbec nemusí v dohledné době spatřit světlo světa. Není divu, že jihokorejský výrobce přišel s tímto patentem, když platí za předního inovátora v oblasti designu a technologií. Tak doufejme, že se takové hodinky skutečně v dohledné době stanou realitou; úspěch na trhu by rozhodně mít mohly.

Autor článku
Radek Chlup
image/svg+xml
+

Kapitoly článku