Domů » Články » LG Watch W7 vydrží až 100 dní. Jde o hybridní chytré hodinky s wearOS

LG Watch W7 vydrží až 100 dní. Jde o hybridní chytré hodinky s wearOS

Značka LG včera ve večerních hodinách představila skvěle vybavený smartphone V40 ThinQ společně s originálními chytrými hodinkami LG Watch W7, které běží na platformě wearOS. Navíc ale přidávají mechanické ručičky, které jsou umístěny nad displejem. Pokud se vybije hlavní baterie, případně pokud nebudete chtít používat displej, ale pouze mechanické ručičky, můžete počítat s výdrží až 100 dní.

Hodinky dvou tváří: digitál i analog

LG Watch W7 jsou kruhové hodinky z nerezové oceli, které se navíc pyšní odolností vůči vniknutí vody (IP68). V hodinkách ale nechybí ani klasický strojek pohánějící mechanické ručičky, což má zajistit nejen přesné ukazování času, ale také zmíněnou dlouhou životnost baterie. Hodinky navíc díky masivnímu tělu působí velmi elegantním dojmem.

LG Watch W7 jsou nové hybridní hodinky s wearOS
LG Watch W7 jsou nové hybridní hodinky s wearOS

Pod ručičkovým ciferníkem najdeme 1,2″ LCD displej s rozlišením 360 x 360 pixelů, který bude v analogovém režimu vypnutý; po aktivaci se na něm rozsvítí prostředí platformy wearOS. Zajímavé je, že i v analogovém režimu bude možné využívat růžné komplikace, například kompas, barometr, stopky či odpočet. Samotnou dotykovou vrstvu výrobce umístil až do ochranného skla nad ručičkami, jinak by totiž hodinky nebylo možné příliš pohodlně ovládat.


Hybridní hodinky LG Watch W7 běží na starší platformě Qualcomm Snapdragon 2100 s 768 MB RAM. Vnitřní úložiště bude mít kapacitu 4 GB, bezdrátovou konektivitu zajistí Wi-Fi 802.11 b/g/n a Bluetooth 4.2. S NFC, GPS a LTE bohužel počítat spíše nemůžeme, v hodinkách na tyto moduly jednoduše nezbylo místo.

Akumulátor má kapacitu 240 mAh, jakmile poklesne míra jeho nabití, aktivuje se analogový režim, který má hodinky udržet při životě další 2 dny. S plně nabitou baterií a vypnutým wearOS pak hodinky nabídnou zmíněnou výdrž až 100 dní.

Ve světě se začnou prodávat ještě tento měsíc

Celková velikost LG Watch W7 je 45,5 × 45,4 × 12,9 mm. Prodávat se budou se silikonovým řemínkem s šířkou 22 mm, v nabídce bude i verze Timepiece+, který dostane navíc kovový pásek a doplňkovou nabíjecí kolébku. LG Watch W7 se ve světě začnou prodávat už 14. října, v Evropě by se cena měla pohybovat okolo hranice 449 euro (11 500 Kč). Informace o ceně a dostupnosti pro český trh zatím nemáme k dispozici.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Zdenek
Anonym
Zdenek

v analogovém režimu bude možné využívat růžné komplikace, například kompas
Četl si to autor po sobě?

Rýpal Nejapný
Anonym
Rýpal Nejapný

Také ve svých hodinkách často využívám růžné komplikace..

chmeldas
Anonym
chmeldas

Hmm, aco se vám na tom termínu nezdá? Jirka Hrma ho použil správně. Nemůže za to, že jste orangutani a nevíte, co jsou to hodinářské komplikace…