TOPlist

Samsung SGH-i300 přichází do obchodů, ale ta cena…

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

si300Již příští měsíc, v říjnu, si budou moct zákazníci v Evropské unii odnést od prodejců první kousky smartphonu Samsung SGH-i300. Pro připomenutí jeho hlavní vlastnosti:

– operační systém Windows Mobile 2003SE (nikoliv WM5!)
– QVGA displej
– integrovaný 3GB pevný disk
– paměťové karty TransFlash
– žádné Wi-Fi

Teď se ovšem podržte, jelikož za to vše zaplatíte i při podpisu smlouvy u operátora 699 Euro, což je bezmála 21 tisíc korun! Tato částka je opravdu velmi vysoká, naprosto neodpovídající užitné hodnotě. Pro porovnání: předběžná cena T-Mobile MDA Pro je stanovena na 749 Euro (asi 22 500) a cena O2 Xda Mini Pro (HTC Wizard) činí 599 Euro, tedy asi 18 tisíc korun.

Výhodnější koupí proto bude libovolný lépe vybavený smartphone, doplněný 2GB paměťovou kartou. Celkově zaplatíte stejně nebo méně, ale získáte mnohem vyšší užitnou hodnotu. Navíc po nechtěném pádu na zem se paměťová karta narozdíl od pevného disku určitě nerozbije, a rovněž vám tak rychle “nezruinuje” baterii. Samsung zatím oficiálně zařadil do své nabídky pouze operátor O2, s nímž se v Česku bohužel nesetkáme. Časem nabídnou i300 i další prodejci, je ale otázkou, jak rychle bude klesat jeho cena. Za současnou částku je totiž telefon velmi špatně prodejný.

Zdroj: msmobiles

Autor článku Aleš Lalík
Aleš Lalík

Kapitoly článku