Domů » Články » Samsung SGH-i300 přichází do obchodů, ale ta cena…

Samsung SGH-i300 přichází do obchodů, ale ta cena…

si300Již příští měsíc, v říjnu, si budou moct zákazníci v Evropské unii odnést od prodejců první kousky smartphonu Samsung SGH-i300. Pro připomenutí jeho hlavní vlastnosti:

– operační systém Windows Mobile 2003SE (nikoliv WM5!)
– QVGA displej
– integrovaný 3GB pevný disk
– paměťové karty TransFlash
– žádné Wi-Fi

Teď se ovšem podržte, jelikož za to vše zaplatíte i při podpisu smlouvy u operátora 699 Euro, což je bezmála 21 tisíc korun! Tato částka je opravdu velmi vysoká, naprosto neodpovídající užitné hodnotě. Pro porovnání: předběžná cena T-Mobile MDA Pro je stanovena na 749 Euro (asi 22 500) a cena O2 Xda Mini Pro (HTC Wizard) činí 599 Euro, tedy asi 18 tisíc korun.

Výhodnější koupí proto bude libovolný lépe vybavený smartphone, doplněný 2GB paměťovou kartou. Celkově zaplatíte stejně nebo méně, ale získáte mnohem vyšší užitnou hodnotu. Navíc po nechtěném pádu na zem se paměťová karta narozdíl od pevného disku určitě nerozbije, a rovněž vám tak rychle „nezruinuje“ baterii. Samsung zatím oficiálně zařadil do své nabídky pouze operátor O2, s nímž se v Česku bohužel nesetkáme. Časem nabídnou i300 i další prodejci, je ale otázkou, jak rychle bude klesat jeho cena. Za současnou částku je totiž telefon velmi špatně prodejný.

Zdroj: msmobiles

Aleš Lalík

4 komentářů

  1. Velke sklamanie… Vobec sa mi ta masina nepaci, nekupil by som ju ani za 5000sk ako moje SDA…

  2. Dising to má celkom pekný, ale za tú výbavu by som toľko určite nemal chuť dať. Tá cena je prehnaná.

  3. Hodnocení designu je zcela individuální-někomu se líbí, jinému ne…
    Jinak Jirka chtěl asi říct, že i300 propadne, protože se spousta lidí těšila na WM5 No a komentovat cenu je zbytečné.

  4. Ales: diky, nejak jsem se v tom zamotal, ten text mel byt takto:
    Presne tak, taky si myslim ze po desingove strace se telefon povedl velmi dobre (na vybornou ale co se vybaveni tyce, mohlo to byt lepsi, ale totalne to u me propadlo tema 2k3kama, protoze spousta lidi se s prichodem tohodle modelu tesila prave na WM5! A ta cena==> myslim ze neni potreba nic dodavat…FUJ.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).