Domů » Bleskovky » Samsung se údajně chystá zbavit fyzických tlačítek. Dočkáme se u ohebného Galaxy Fold?

Samsung se údajně chystá zbavit fyzických tlačítek. Dočkáme se u ohebného Galaxy Fold?

Samsung v ohebnou budoucnost chytrých telefonů hodně věří, o čemž svědčí jeho sázka na smartphony Galaxy Z Fold 2 nebo Galaxy Z Flip. Korejský gigant se na vývoj ohebných telefonů aktivně soustředí, což je nejvíce vidět na rozdílech mezi prvním Foldem a jeho následníkem – ať už v kvalitě interního displeje nebo v použitelnosti toho externího. Z prvních nesmělých krůčků se Samsung poučil a nové modely se snaží vylepšovat velkými skoky.

Samsung Galaxy Z Fold 3
Uniklá podoba Samsungu Galaxy Z Fold 3

Další posun vpřed se má tentokrát odehrát u fyzických tlačítek, kterých by se firma ze Soulu ráda zbavila. U Světové organizace duševního vlastnictví si Samsung patentoval ovládání s názvem Galaxy Z Fold Squeeze Gesture, čímž jasně naznačuje, že budoucnost ohebných telefonů není v tisknutí tlačítek, ale gestech. Samsung se k patentování tohoto řešení pravděpodobně rozhodl proto, že ergonomie ovládání ohebného telefonu se liší v závislosti na tom, jak jej používáte.

samsung galaxy z fold 3 gesture control
Samsung Galaxy Z Fold 3

V zavřeném stavu může například lehké klepnutí na příslušné místo na boku telefonu sloužit k vypnutí a zapnutí displeje, zatímco hlasitost půjde ovládat pomocí posouvání prstu po hraně. S využitím tohoto patentu bude možné nahradit fyzická tlačítka, což se v budoucnu může pozitivně promítnout do tloušťky zařízení. Server LetsGoDigital dále podotýká, že u příštích ohebných telefonů se rovněž můžeme dočkat většího nasazení virtuálních tlačítek.

Více místa uvnitř těla přístroje by se hodilo už chystanému Samsungu Galaxy Z Fold 3, který pravděpodobně dostane ještě klasická tlačítka. Fold 3 má disponovat podporou pro S Pen, nicméně nosit ho s sebou budete muset zvlášť. Třeba se některý z jeho nástupců dočká možnosti zasunutí stylusu do těla ve stylu řady Note, možná právě díky beztlačítkovému patentu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).