Samsung ROMA: Kompletní specifikace a první fotografie chystaného tabletu

V pavoučí síti internetu uvízly informace o připravovaném tabletu z dílen Samsungu, který se má stát tím nejlépe vybaveným modelem pro několik dalších měsíců. Tajemná novinka nese kódové označení ROMA a podle zákulisních informací se jeho oficiálního odhalení dočkáme v nadcházejících dnech či týdnech. Tablet bude pohánět dvoujádrový procesor z řady Exynos 5 s taktem 1,7 GHz a rovné 2 GB operační paměti. O dostatek grafického výkonu se pak postará koprocesor Mali-T604. Zobrazovací schopnosti bude mít na starosti desetipalcový displej s rozlišením 2560 x 1600 pixelů.

Interní paměť údajně pojme 16 GB dat, která bude dále rozšiřitelná za pomoci slotu na microSD karty (až 128 GB). Na zádech tabletu se kromě loga výrobce objeví čočka pětimegapixelového fotoaparátu, který tradičně doplní přední kamerka s rozlišením 1,9 Mpx. V další výbavě bychom měli nalézt moduly pro Bluetooth 4.0, WiFi, DLNA, micro USB konektor a integrovaný akumulátor o kapacitě 9000 mAh. Chystaný tablet se na trhu objeví s podporou pro připojení v sítích 3G (HSPA) a 4G (LTE). Součástí uniklých informací se stala i fotografie čelní strany produktu a předpokládané rozměry činící 257 x 177,7 x 8,4 milimetrů (583 g).

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku