Domů » Bleskovky » Samsung představil rolovací i nadvakrát ohnutý displej (oživeno)

Samsung představil rolovací i nadvakrát ohnutý displej (oživeno)

O tom, že v ohebných displejích je budoucnost, pochybuje jen málokdo. Globální pandemie sice rychlý nástup skládacích a ohebných telefonů zbrzdila, to ovšem neznamená, že by se zastavil jejich vývoj. Korejský gigant Samsung je v této oblasti lídrem a podle toho, co tento týden představil na akci Display Week, se tohoto titulu jen tak nevzdá.

Samsung S foldable official resize
Nadvakrát ohnutý telefon má Samsung v plánu už delší dobu

V současné době nabízí Samsung dva typy ohebného displeje, tedy větší ze smartphonu Galaxy Z Fold 2, a menší, který pro změnu nasadil do telefonu Galaxy Z Flip. Mezi nově představenými podobami ohebného displeje se objevuje 7,2″ panel, který lze ohnout na dvou místech (o kterém se již spekulovalo), zobrazovač s možností povytažení do většího rozměru (jak to například ukázal prototyp TCL) či obří 17″ displej, který ve složeném stavu připomíná tablet s poměrem stran 4:3 a v rozložené podobě má pro změnu fungovat jako monitor.

Kromě zobrazovacích panelů ukázal Samsung také selfie fotoaparát ukrytý pod displejem. V místě, kde se fotoaparát ukrývá, Samsung údajně „zvýšil propustnost displeje“, díky čemuž by umístění nemělo mít vliv na kvalitu zobrazení. Takový fotoaparát se hodí nejen do moderních telefonů, ale ve spojení s velkým ohebným panelem se otevírá možnost také pro bezrámečkové notebooky.

[SID 2021] Better life through Samsung OLED

Za pozornost stojí i nově zveřejněného video od Samsungu, které ukazuje možnosti využití představených ohebných panelů v praxi. Doufejme, že se v dohledné době takového zařízení skutečně dočkáme. Spekuluje se, že „nadvakrát“ ohýbaný tablet by technologický lídr mohl představit během příštího roku.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. hodně veliká paráda toto. hlavně skládací tablet ve stylu Foldu (nadvakrát) by se mi líbil. Samsung opět ukazuje že technologicky je nejdál a absolutní lídr trhu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).