Domů » Bleskovky » Samsung pracuje na revoluční čtečce otisků. Bude fungovat po celém displeji

Samsung pracuje na revoluční čtečce otisků. Bude fungovat po celém displeji

Nedávno jsme vás informovali, že Samsung získal patent, který se týká čtečky otisků prstů v displeji. Objevil se však ještě jeden patent. Ten naznačuje, že jihokorejský výrobce už hledá cesty, kterými se tato technologie vydá v budoucnosti.

Čtečka, která bude fungovat po celé ploše displeje

Původní patent se zabýval implementací čtečky otisků v displeji tak, jak to známe od konkurence. Ve zkratce jde o to, že na otisk prstu reaguje pouze určitá část displeje. Nový patent však naznačuje, že se Samsung snaží přijít na způsob, jak čtečku integrovat do celé plochy displeje.

OnePlus 6T dostane čtečku otisků v displeji, kterou Samsung zavrhl

O běh této technologie by se měl starat samostatný úsporný procesor. Jakmile rozpozná dotyk, zvýší jas displeje a hned třikrát oskenuje přiložený prst. Díky tomu by měl být senzor přesnější, jednodušší na používání a rychlejší než současná technologie. Univerzálnost tohoto řešení by navíc mohla usnadnit implementaci čtečky do chystaných ohebných zařízení.

Patent popisuje hned dvě možná designová řešení. První vypadá jako tradiční chytrý telefon s tlustšími rámečky a nápadně připomíná vzhled, který Samsung používal několik let nazpět. Druhé řešení překvapivě ukazuje telefon s výřezem.

Ten ve svých mobilech používá spíše konkurence (například nedávno recenzovaný Huawei Mate 20 Pro), zatímco Samsung se mu snaží vyhýbat. I proto se nezdá pravděpodobné, že bychom se výřezu od jihokorejského výrobce v budoucnu dočkali. Samsung se soustředí na jiné technologie, které umožní vznik telefonu kompletně bez rámečků.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

7 komentářů

  1. Čtečku prstu už si ani neumím představit. Zlaté face id na XS. Vidím to jako krok zpátky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).