Domů » Bleskovky » Samsung odmítá vyměnit ohořelý telefon, dokud zákazník nestáhne video z YouTube

Samsung odmítá vyměnit ohořelý telefon, dokud zákazník nestáhne video z YouTube

Není tajemstvím, že se u Samsungu Galaxy S4, ale i dalších telefonů, občas objeví akumulátory s výrobní chybou. U Galaxy S4 je jeden z problémů rychlé opotřebení baterie a uživatelé v ojedinělých případech mají po pár týdnech výdrž jen v řádech jednotek minut. Samsung pro ně v některých regionech nabídnul bezplatnou výměnu. Ovšem hrozí i horší problémy, o kterých se psalo již v minulosti, a to, že Galaxy S4 začne hořet, nebo dojde ke spálení nabíjecího portu a dalších částí během připojení napájecího adaptéru.

Nedávno se něco podobnému stalo uživateli, který vystupuje pod přezdívkou GhostlyRich. Ten zveřejnil na YouTube video ohořelého Samsungu Galaxy S4, včetně popisu události. Jelikož byl telefon v záruce a chyba byla zřejmě technického rázu, měl by mít nárok na bezplatnou výměnu zařízení.

samsung galaxy s4 catches on fire samsung wants silence

Místo toho mu však Samsung poslal žádost, aby stáhnul zmíněné video. Jenom po splnění této podmínky dostane nový telefon. Dokonce o celé události nesmí dále informovat. Každý ohořelý Galaxy S4 je pro společnost problém, ale ten krok povede pouze k pokažení reputace a podobná žádost vůči zákazníkovi je jednoduše sprostá. Na základě záruky má nárok na bezplatnou opravu nebo výměnu zařízení a stahování videa určitě není potřeba.

David Podzimek

13 komentářů

 1. No moc me to u korejcu neprekvapuje spolehlivy telefon vypada jinak

 2. Martin (neregistrovaný)

  Tak s problémy ohledně baterií se potýkalo více výrobců, například Nokia, prostě chytili špatnou várku stát se to může ale aby Samsung vydíral bud stáhnete video nebo vám telefon nevyměníme, je jednoduše prasárna, být zákazníkem nechám ho tam a klidně na ně podám žalobu či to vyvěsím veřejně na jejich fb a další profily, takhle se chovat nesmí!!!

  • já se divím, že jím to někdo kupuje … a dokonce je to nejúspěšnější značka :D :D :D, nebrázněte lidi

  • Petr007 (neregistrovaný)

   Jojo. Od Samsungu bych nebral nic. Zacalo to glokovanim telefonu na region a ted tohle.

 3. Agent (neregistrovaný)

  A jak zjistili, že je to zrovna on???

  • JAN (neregistrovaný)

   Pod videom je odkaz na jeho FB :)

  • David Podzimek

   První video ukazující ohořelý telefon zaslal sám Samsungu jako důkaz o celé události, načež přišla jejich reakce se žádostí o stažení, kterou vidíte na videu přiloženém v článku.

 4. Obycejny pokus o vydirani. Bohuzel to udelala bohata firma, pro kterou zakony neplari a ne chudy clovek, ktery by za to sel sedet.

 5. Po tomhle bude muset Samsung vynaložit na marketing ještě více miliard, nez čekal ;o)

  Jinak dost blba reakce Samsungu, i jestli to byla neorigos baterka, pretaktovany kus ap. Takhle ztrati radove uplne jine castky, nez je jeden blbej novej telefon…

 6. Ubohost az trapnost ze strany bakelit firmy.Jde o pristup a ten je primo tristni.

 7. přístup Samsungu je mizerný obecně. Ať už v servisech, reklamacích, aktualizacích… Ale ovce kupují no. Holt marketing „umí“.

 8. Bože kolik takových případů vyhořelého telefonu znáte? Pokud by vyhořel jeden z milionu tak to není konec světa a bůh ví čím je to způsobeno, stejně jako onehdá panika okolo byhořelé baterie kde se na konec ukázalo, že byla chyba na straně uživatele který dal neoriginál. Je pochopitelné, že chtějí stažení videa, které akorát zbytečně šíří paniku.

  • Bohuzel toto je vyrobni a casta chyba u S4,takze zadna nahoda zpusobena uzivatelem.O tomto problemu Samsung vi a neni to prvni pripad u S4.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).