Domů » Bleskovky » Samsung odkoupí část akcií společnosti Corning, která stojí za Gorilla Glass

Samsung odkoupí část akcií společnosti Corning, která stojí za Gorilla Glass

Před necelými dvěma lety oznámily společnosti Samsung a Corning spolupráci a přejmenování na Samsung Corning Precision Materials (SCP). Nyní se tato kooperace prohlubuje odkoupením 7,4% podílu korejskou jedničkou na trhu smartphonů. V tuto chvíli vlastní Samsung 43% část akcií, která ho přišla na 1,9 miliardy USD (cca 35,4 miliardy Kč) a za výše zmíněných 7,4% zaplatí dalších 400 milionů USD (cca 7,45 miliardy Kč).

 

SCP také odkoupí veškerý podíl vlastněný menšími investory tak, aby byla společnost kompletně v jejím vlastnictví. Jelikož Samsung Display dodává obrazovky hned několika výrobcům, tak se s ochrannými sklíčky Gorilla Glass budeme od nynějška vídat o něco častěji. Dle uzavřené smlouvy bude totiž Corning dodavatelem až do roku 2023. Společnost také slibuje až 20% nárůst ceny akcií během let 2014 a 2015.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

Diskuze k článku

  1. Jak už tu někdo psal, jsou i jiné společnosti, které vyrábí odolná skla. Navíc Gorilla zas tak odolná není…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).