Sledujte nás na YouTube

Samsung odkoupí část akcií společnosti Corning, která stojí za Gorilla Glass

Před necelými dvěma lety oznámily společnosti Samsung a Corning spolupráci a přejmenování na Samsung Corning Precision Materials (SCP). Nyní se tato kooperace prohlubuje odkoupením 7,4% podílu korejskou jedničkou na trhu smartphonů. V tuto chvíli vlastní Samsung 43% část akcií, která ho přišla na 1,9 miliardy USD (cca 35,4 miliardy Kč) a za výše zmíněných 7,4% zaplatí dalších 400 milionů USD (cca 7,45 miliardy Kč).

 

SCP také odkoupí veškerý podíl vlastněný menšími investory tak, aby byla společnost kompletně v jejím vlastnictví. Jelikož Samsung Display dodává obrazovky hned několika výrobcům, tak se s ochrannými sklíčky Gorilla Glass budeme od nynějška vídat o něco častěji. Dle uzavřené smlouvy bude totiž Corning dodavatelem až do roku 2023. Společnost také slibuje až 20% nárůst ceny akcií během let 2014 a 2015.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

Jeden komentář

  1. bigt (neregistrovaný)

    Jak už tu někdo psal, jsou i jiné společnosti, které vyrábí odolná skla. Navíc Gorilla zas tak odolná není…

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *