TOPlist

Samsung letošní skládačky představí s předstihem. Premiéra proběhne přímo v Jižní Koreji

Samsung Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4 vedle sebe
  • Samsung si letos s premiérou svých skládaček pospíší
  • Slavnostní odhalení se má uskutečnit 26. července v korejském Soulu

Stejně jako v minulých letech, i letos v létě se dočkáme nových ohebných smartphonů od Samsungu. Přijít by měla jednak pátá generace modelů Galaxy Z Fold a Z Flip, a kromě toho se spekuluje o zbrusu novém zařízení, které se ohýbá nadvakrát. V minulých letech Samsung představoval své skládačky v srpnu, ovšem letos si zřejmě pospíší.

Před nedávnem se rozvířily spekulace o tom, že další ročník akce Galaxy Unpacked proběhne už v červenci, což nyní potvrzuje i korejský web Chosun Media. Podle něj Samsung zvolí termín 26. července s tím, že prodej má být zahájen 11. srpna.

Z Flip 5
Takto má vypadat Samsung Galaxy Z Flip 5

Za brzkou premiérou údajně stojí špatné finanční výsledky čipové divize v posledním kvartále – korejský gigant si chce co nejdříve vylepšit čísla alespoň prodejem prémiových smartphonů. Samsung také musí brát v potaz novou konkurenci v podobě Pixelu Fold, který půjde do prodeje 27. června. Překvapivé je, že slavnostní odhalení se má letos uskutečnit v jihokorejském Soulu, přitom v minulých letech korejská firma volila americkou půdu.

O příštích skládačkách od Samsungu se v minulých týdnech vyrojila spousta spekulací. Zatímco Galaxy Z Fold 5 by měl dostat pouze drobná mezigenerační vylepšení, Galaxy Z Flip 5 se může těšit na větší množství novinek – mezi ně patří například výrazně větší vnější displej nebo podpora počítačového režimu DeX.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku