Samsung jede do Vegas. Představí zde svůj první smartphone s Androidem 12

CES Las Vegas

Po koronavirové pauze by se měl příští rok opět roztočit kolotoč tradičních technologických veletrhů, který jako obvykle krátce po Novém roce odstartuje CES. Ten se odehraje v Las Vegas mezi 5. a 8. lednem, přičemž první tiskové konference lze očekávat ještě v předvečer této akce. Na 4. ledna si například nachystal svoji tiskovku korejský gigant Samsung.

Samsung přiveze do Vegas nový smartphone

Akce s podtitulem „Together for tomorow“ by měla obecenstvu předvést způsoby, jak vybudovat udržitelnější planetu a jak obohatit životy lidí o nové zkušenosti z propojení. Je vysoce pravděpodobné, že se od Samsungu dočkáme nových domácích spotřebičů, ovšem dojít by mělo i na nový smartphone – dlouho odkládaný Galaxy S21 FE.

Samsnug CES

Tento telefon měl být představen už po letošních letních prázdninách, nakonec však Samsung jeho premiéru odložil; jednak potřeboval čipy pro své ohebné smartphony a také nechtěl, aby jim Galaxy S21 FE ubíral na pozornosti. Přeci jen Galaxy Z Flip 3 se v minulém kvartálu stal v Jižní Koreji nejprodávanějším smartphonem vůbec.

O Galaxy S21 FE víme prakticky vše – víme, že se bude jednat o plastový telefon se 6,4“ AMOLED displejem s obnovovací frekvencí 120 Hz a Full HD+ rozlišením, víme, že jej bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 888 nebo Exynos 2100 (podle trhu), a také víme, že bude nabízen v paměťových konfiguracích 6+128 nebo 8+256 GB.

Telefon dostane tři fotoaparáty pro klasické (12 Mpx, f/1.8), širokoúhlé (12 Mpx, f/2.2) a 3× přiblížené snímky (8 Mpx, f/2.4), podporu bezdrátového nabíjení (až 15 W) a rychlého kabelového nabíjení (25 W). Chybět nebude ani voděodolnost IP68. Působivé je, že Galaxy S21 FE má být vůbec prvním novým smartphonem od Samsungu, který dorazí na trh s Androidem 12, což by za současné aktualizační politiky znamenalo, že jej korejský obr postupně updatuje až na Android 15.

Tiskovka Samsungu se odehraje 4. ledna, začínat bude v 3:30 našeho času. Pokud si přivstanete (nebo naopak nepůjdete spát), budete moci sledovat živý stream.

Veletrhu CES v Las Vegas se bude účastnit i naše redakce – můžete se tedy těšit na informace přímo z místa dění.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku