Domů » Bleskovky » Samsung je připravený na produkci 5nm čipů. První by mohl dostat Galaxy Note 20

Samsung je připravený na produkci 5nm čipů. První by mohl dostat Galaxy Note 20

Už letos se s největší pravděpodobností dočkáme prvních smartphonů, v jejichž útrobách bude tikat čipset vyrobený nejmodernějším 5nm procesem. Přechod na tuto technologii připravuje nejen tchajwanské TSMC, ale také Samsung. Ten je podle nejnovějších zpráv z korejských zdrojů připraven na zahájení masové výroby.

samsung factory

Exynos 992: dostane se první 5nm čip už do Galaxy Note 20?

Prvním 5nm produktem z dílen Samsungu má být údajně čipset Exynos 992. Ten má nabídnout nejen vysokou efektivitu spojenou s modernějším výrobním procesem, ale také zbrusu nové návrhy procesorových a grafických jader, které v tomto týdnu představila společnost ARM Holdings. Díky tomu by mohl Exynos 992 nabídnout až o čtvrtinu vyšší výkon oproti současnému Exynosu 990.

Procesor Samsung Exynos

Zajímavé je, že podle korejských zdrojů by mohl Samsung použít Exynos 992 už u připravovaných smartphonů řady Galaxy Note20, které dorazí letos v létě. To by bylo poněkud překvapivé rozhodnutí, neboť obměnu „motorů“ dosud Samsung předváděl výhradně u jarních vlajkových lodí řady Galaxy S. Pokud by se takto korejský gigant skutečně rozhodnul, získal by drobný náskok před konkurenčním Qualcommem; s odhalením prvních 5nm Snapdragonů počítáme až koncem letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. „získal by drobný náskok před konkurenčním Qualcommem“
    – spíš dohání qualcomm, protože ex 990 vs. snap 865 je ve všem lepší snap, takže samsung zaspal a tímhle aspoň trochu obhájí svoji neschopnost držet krok s konkurencí.

  2. Tak na to jsem docela zvědavý, 5nm zní hodně dobře.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).