Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Z Fold 3: nové detaily o poddisplejové selfie kameře

Samsung Galaxy Z Fold 3: nové detaily o poddisplejové selfie kameře

Samsung během letošních letních prázdnin představí nové ohebné smartphony Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3. Bude se jednat o přímé pokračovatele loňských modelů, pochopitelně s několika menšími či většími vylepšeními. Galaxy Z Fold 3 například dostane poddisplejovou selfie kameru, což dosud žádný smartphone od Samsungu neměl.

samsung galaxy z fold 3 gesture control

Samsung Galaxy Z Fold 3: nejpokročilejší poddisplejová selfie kamera na trhu?

S poddisplejovou selfie kamerou přišla na trh jako první společnost ZTE, ovšem podle prvních zkušeností se jednalo o uspěchanou premiéru. Portrétní snímky vypadají, jako by byly pořízeny přes mléčné sklo, přičemž výrobce se snaží dotáhnout jejich nedokonalost umělou inteligencí.

Selfíčka pořízená třetím Foldem by na tom měla být o poznání lépe; podle informátora Ice Universe totiž bude mít zobrazovač nad fotoaparátem lepší propustnost světla (UPC nad 40 procent), což je výrazně lepší číslo, než nabízí konkurence. Reálná zkušenost tak prý bude mít hodně blízko ke klasickým fotoaparátům, byť k dokonalosti budou mít výsledky ještě daleko; občas je prý k vidění mozaika pixelů.

Poddisplejová selfie kamera bude patrně chvíli exkluzivitou Galaxy Z Fold 3, podle nejnovějších zpráv z Jižní Koreje ji Samsung nemá v plánu nasadit u příštích vlajkových smartphonů řady Galaxy S22.

Vyžehlený displej s podporou S Pen

Vnitřní ohebný displej Galaxy Z Fold 3 dozná ještě několika dalších změn. Samsung opět použije technologii ultratenkého skla, ovšem s výrazně lepší eliminací viditelného ohybu. Dotyková vrstva si navíc poradí se stylusem S Pen, ovšem kvůli jeho podpoře má být displej, a ním i celý telefon, tlustší. Displej má být rovněž o něco jasnější a mají jej obklopovat tenčí rámečky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. No pak už jen výrazně zlevnit Fold 2 v doprodeji a jsem nadšen. Chci to zkusit moc, baví mě ta univerzálnost a po dvojce koukám už hodně dlouho. Dvakrát mi utekla z německého Samsungu za 999€ a trhal jsem si vlasy. O to bylo smutnější, když po dotazu na oficiálním instagramovém účtu Samsungu na pokles ceny v budoucnu mi bylo sděleno, že s cenou v Česku se nedá hýbat. Hlavně že na Slovensku, kde měli Fold 2 v akci v přepočtu ca 38 tisíc korun, dávali jako dárek kombinovanou pračku se sušičkou nebo 65″ televizi v hodnotě 900€..

    • Na Alze máš za 38tis. Akce je každou chvíli. Když bys ho opravdu chtěl, dávno ho máš, tak si nevymýšlej story.

    • 38ti Kč a 1000 eur je trochu rozdíl nemyslíš? Taky se mi zdá, že na nás Samsung prdí. Kdyby uměli dát dobrou cenu, tak mají daleko větší prodeje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).