Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 2: kdy se dočkáme představení?

Samsung Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 2: kdy se dočkáme představení?

O tom, že Samsung vidí svou budoucnost v ohebných telefonech, není žádných pochyb. Koneckonců telefony Galaxy Z Fold 2 a Galaxy Z Flip se velmi povedly, tak není divu, že nástupci už klepou na dveře. S globálním nedostatkem čipů jsme sice o letošním uvedení měli pochybnosti, nicméně dle informací The Elec se dočkáme Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 2 už začátkem července letošního roku. Na co se můžeme těšit?

Samsung Galaxy Fold recenze
Samsung Galaxy Fold

Největší změnou má být baterie, která v případě Galaxy Z Fold 3 dostane kapacitu 4380 mAh, tedy stejnou, jakou měl první Galaxy Fold. Větší vnitřní displej bude mít rozměr 7,5″, zatímco vnější se zastaví na velikosti 6,3″. Samsung Galaxy Z Flip 2 má pro změnu obdržet menší baterii než předchůdce, konkrétně 3 200 mAh. To je o 100 mAh méně než v případě modelu Galaxy Z Flip.

Nepřehlédněte – Samsung Galaxy Z Fold 3 má být lehčí a tenčí. Možná přijde ve dvou variantách

Samsung už v prosinci slíbil, že nové modely řady Galaxy Z se zaměří na kompaktnější rozměry. V případě Galaxy Z Fold 3 se rovněž spekuluje o podpoře chytrého pera S Pen, což by jednak přidalo ohebnému telefonu na atraktivitě, ale také by to do jisté míry vykompenzovalo chybějící model Note pro letošní rok. Existuje zde možnost, že smartphone Galaxy Z Fold 3 by mohl do budoucna nahradit právě řadu Note.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

2 komentářů

  1. Místo 24tis za Nota, vypláznout 50tis za S-pen?To mi nepřijde jako moc dobrá kompenzace. I když skládacím zařízením fandím, radši bych zatím viděl klasického Nota!

  2. Cant wait na Folda 3! To bude opět naprosto nejlepší telefon ever. Apple se může jít zahrabat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).