Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy Z Flip se prodává jako housky na krámě. V USA je téměř vyprodaný

Samsung Galaxy Z Flip se prodává jako housky na krámě. V USA je téměř vyprodaný

Samsung si může mnout ruce – jeho nový skládací telefon Galaxy Z Flip se prodává doslova jako housky na krámě. V USA je na webu jihokorejského technologického giganta po jediném dni již vyprodaný a vyprodáno též hlásí známý prodejce elektroniky Best Buy. Momentálně je možné jej v USA po internetu koupit pouze prostřednictvím telefonních operátorů Sprint a AT&T.

samsung galaxy z flip 1

Podobná situace je v Jižní Koreji, kde místní operátor LG U Plus telefon vyprodal za pouhou půlhodinu. Pokud jde o kamenné obchody, situace se zřejmě nebude příliš lišit. Například v New Yorku jej některé obchody vyprodaly téměř hned po zahájení čtvrtečního půlnočního prodeje. Celosvětově se prodeje tohoto nového ohebného smartphonu odhaduje na zhruba 20 tisíc kusů. To je téměř 10× více než v případě Galaxy Foldu.

Důvodem pro nebývale dobré počáteční prodeje je zcela jistě cena – druhý ohebný telefon Samsungu se v USA nabízí za 1 379 dolarů, což je zhruba o 600 dolarů méně, než kolik stojí jeho skládací prvotina Galaxy Fold, uvedená na trh loni v září. Jsou zde však i další důvody: Galaxy Z Flip má oproti Galaxy Foldu vylepšený design a je také mnohem kompaktnější. Vše tak nasvědčuje tomu, že právě „véčka“ by mohla nastartovat trh s ohebnými displeji.

A jak se Galaxy Z Flip líbí vám? Přemýšlíte o jeho nákupu, nebo vás ohebné displeje nechávají zcela chladnými?

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry (zejména „inteligentní“ FPS jako Bioshock, RPG jako Skyrim a tahové strategie typu HOMAM), tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
MrViki
Uživatel
MrViki

Housky na krámě se používají hlavně proto, že se jich prodává hodně. Tady trošku postrádám informaci o počtu prodaných telefonů. Bez ní to vypadá spíše jako pokus o marketingový trik.

David Skopal
Redaktor
David Skopal

Dobrý den, informaci o odhadovaném množství prodaných kusů jsme již doplnili ze zahraničních zdrojů.

maq1234
Anonym
maq1234

Mentálové

Karle
Uživatel
Karle

Což o to, líbí, ale než se tento druh véček dostane do cenové úrovně, kterou mohu akceptovat, budu dávno čuchat fialky zespoda.

maq1234
Anonym
maq1234

Máte pravdu, za 1500 to asi nebude nikdy.

Karle
Uživatel
Karle

5000 by vyhovělo. Za těch pár let i 6000 vzhledem k inflaci.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Tak to jsi z hodně levného kraje.

_qam_
Uživatel
_qam_

To se pak nedivím té lásce k Huawei, když člověk nemůže koupit nic lepšího ;-)

Sorny
Uživatel
Sorny

Pan Karle je typický příklad člověka, který není ochoten akceptovat vývoj 21. Století, měl by se vrátit do pravěku. Díky šetřílkům zde máme tuny malwaroveho odpadu Original of China

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Amík spase všechno a každý nesmysl. Stejně tak rychle a brzy to zahodí, protože se to brzy rozsype.

prcko
Uživatel
prcko

Asi ako každý

Jméno*
Anonym
Jméno*

Ja se porad nemuzu zbavit pocitu, ze skladaci zarizeni jsou slepa vetev a ve finale z toho nic poradneho nebude. Nejake novinky uz by to ale chtelo, protoze poslednich par let jsou mobilni telefony neskutecna nuda.

stalkerpetr
Uživatel
stalkerpetr

Chápu tenhle přístup a cítím to podobně, ale uvidíte že to slepá větev nebude a rozmůže se to globálně i v nejlevnějším segmentu. Ta technologie jen potřebuje dozrát. Co se týče odolnosti těch mechanismů nebo displejů samotných, tam problém nebude už tím, že stejně téměř nikdo nemá jeden mobil déle než 3 roky, spíše než 2. Tohle vůbec nikdo nebude řešit.

lofwyr
Uživatel
lofwyr

Hnusný telefon…. U Amíků to ovšem chápu :-D