Samsung Galaxy SmartTag+ s podporou UWB míří do prodeje. Známe českou cenu

smarttag uvod2

Samsung dnes oficiálně představil očekávanou variantu svého lokalizačního přívěsku s označením Galaxy SmartTag+. Jeho „hloupější“ verzi s Bluetooth jsme testovali už v průběhu ledna, nyní se konečně dočkáme vylepšené varianty, která využívá BLE (Bluetooth Low Energy) i širokopásmový přenos (UWB).

Výhoda technologie UWB spočívá především v mnohem přesnější lokalizaci na krátké vzdálenosti, než dosud mohla nabídnout technologie Bluetooth. Přívěsek s UWB tedy dává mnohem větší smysl a dá se využít i pro navigaci v prostoru pomocí AR (rozšířená realita). Samozřejmě je ale nutné, aby i váš telefon UWB technologii podporoval. Aktuálně se u Samsungu jedná o modely Galaxy Note 20 Ultra, Galaxy S21 Plus, Galaxy S21 Ultra a Galaxy Z Fold 2.

Galaxy SmartTag Product image low res
K dispozici bude ve dvou barevných variantách

Pomocí Bluetooth lze přívěsek lokalizovat až do vzdálenosti 120 metrů. Pokud se vzdálíte ještě dál, v aplikaci najdete záznam o poslední známé poloze, případně může být přívěsek lokalizován pomocí ostatních smartphonů Galaxy, které se nacházejí v jeho blízkosti.

PC SmartTag 02 1
Využití najdete u ztracených zavazadel nebo zapomenutých klíčů

Aplikace SmartThings umí lokalizované předměty zobrazit na mapě a přívěsek lze i prozvonit. Díky jedinému tlačítku na svém těle pak může sloužit i jako ovladač chytré domácnosti, jehož funkci lze naprogramovat v aplikaci SmartThings.

‎SmartThings
Cena: zdarma
SmartThings
Cena: zdarma

Přívěsek Galaxy SmartTag+ bude v České republice dostupný od 30. dubna v modré a černé variantě. Cena byla stanovena na 1 099 Kč, což oproti levnější variantě bez UWB (899 Kč) není až takový nárůst. Uvidíme, jakou cenovou politiku na své lokalizační přívěsky AirTags nasadí Apple.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku