Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S9 v testu odolnosti: obstojí novinka ve snaze o zničení?

Samsung Galaxy S9 v testu odolnosti: obstojí novinka ve snaze o zničení?

Známý YouTuber JerryRigEverything, který již dlouhou dobu vystavuje velkou škálu mobilních telefonů testům odolnosti, přišel v tomto týdnu s torturou novinky Samsung Galaxy S9/S9+. Projde tento vlajkový model testem, který skýtá nástrahy ohně, poškrábání a ohybu stejně dobře, jako předchozí telefony tohoto výrobce?

Galaxy S9 Durability Test! - Upgraded Aluminum?!

Přední strana chráněna ochranným sklem Gorilla Glass páté generace je v souladu s ostatními vlajkovými modely a běžnému poškrábání odolává velmi dobře. Oděrky se objeví až po kontaktu s hrotem o tvrdosti 6 podle Mohsovy stupnice. Stejné sklo chrání zadní stranu telefonu i čočku fotoaparátu, takže odolá poškrábání od většiny běžných předmětů. Čtečka otisků prstů, která je nově umístěna pod fotoaparátem, sice nenabídne takovou ochranu jako zbytek telefonu, ale i po poškrábání je stále velmi dobře funkční a spolehlivá.

Recenze Samsung Galaxy S9: evoluce dotažená k dokonalosti

Zbytek konstrukce telefonu je opět vyroben z hliníku, avšak ten je lehce vylepšen a měl by tak lépe odolávat mechanickému poškození. Test ohněm byl překvapivý i pro samotného autora videa, jelikož Super AMOLED panel se po zbělení pixelů znovu sám obnovil, což není pro OLED panely obvyklé. Poslední zkouškou byla snaha ohnout telefon, ale i přes ohýbání telefonu z obou stran to nedělalo S9 výrazný problém a konstrukce nikde nedovolila žádné pochybení.

Recenze Samsung Galaxy S9+: nová tvář ve známém těle

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

5 komentářů

 1. Pamatuji si na testy telefonu, kdy se pouštěli na zem z výšky stolu, házely se do bahna, nechávali v prašném prostředí…
  Test tohoto gardu chápu tak v porovnání vůči svazku klíčů v kapse, jinak by mě moc nenapadlo si telefon škrabat nožem…
  Jak toto ukáže reálnou odolnost? Co drop test?

  • KRD, kdyby s tím telefonem křápl o zem, tak už nemá co testovat, pavučina zepředu i ze zadu a ende :D

  • zkus se mrknout na youtube na crashtesty s S9, normalni pad „z ruky“ ustoji v pohode, problem (prasklina) nastal az kdyz ten telefon pustis z vysky nad hlavou a dopadne na beton

  • Já prostě nechápu tenhle „typ“ testů, k čemu je ten test zapalovačem? Co to přesně simuluje?

  • „Já prostě nechápu tenhle „typ“ testů, k čemu je ten test zapalovačem? Co to přesně simuluje?“

   Ten test zapalovacem je vicemene spis pro zajimavost, taky je to jen Jerryrigeverything, ktery tohle testuje. Sam to skoro pokazde ve videu zmini…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).