Samsung Galaxy S4 rozebrán: Oprava by neměla být složitá

Přestože se Samsung Galaxy S4 ještě oficiálně neprodává, redaktoři serveru TechnoBuffalo.com ho již stihli rozebrat do posledního šroubku. Upřesníme, že se jednalo o verzi s procesorem Qualcomm Snapdragon 600, varianta s čipem Samsung Exynos Octa ale nejspíše nebude v útrobách příliš odlišná. Samotná instalace vnitřních komponent je velmi solidní a pro oddělení přední části od zadní bude kromě odstranění devíti šroubů potřeba i trochu páčení, což svědčí o tom, že pevnost konstrukce je na dobré úrovni.

   

Velkou výhodou zejména oproti konkurenčnímu HTC One (recenze) je velmi snadná opravitelnost mnoha dílů, jako je například microUSB konektor, slot na microSD karty a SIM kartu nebo fotoaparát. Větším problémem pak může být jen servis obrazovky, jelikož odstranění krycího skla Gorilla Glass je o poznání náročnější než u Galaxy S III nebo Galaxy Note II. Spravit novou vlajkovou loď korejského výrobce tak bude velmi jednoduché, přesto je však dobré ho přenechat odborníkům a doma nic nezkoušet.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku