Cena:

Samsung Galaxy S22 a S22+: víme, jaké budou mít fotoaparáty

galaxy s22 plus kleuren

Na začátku příštího roku Samsung představí své nové vlajkové smartphony pro první polovinu roku 2022. Stejně jako v minulých letech se pravděpodobně dočkáme tří modelů – základního Galaxy S22, varianty Plus a nakonec vrcholového modelu Ultra. Poslední jmenovaný dostane tu nejlepší výbavu, která je aktuálně k mání, ovšem ani jeho menší sourozenci nebudou úplně k zahození. Dostanou stejně výkonný čipset a potěšit by měli i silnou fotovýbavou.

galaxy s22 plus kleuren
Ilustrační obrázek

Galaxy S22 a S22+: žádné zbytečné kamery

Informátor Ice Universe před nedávnem zveřejnil detailní pohled na fotoaparáty chystaného modelu S22 Ultra, ze stejného zdroje nyní přicházejí detaily o fotoaparátech základních modelů S22 a s22+. V obou případech se můžeme těšit na shodnou konfiguraci fotoaparátu, který budou tvořit následující členy:

  • Hlavní 50Mpx fotoaparát založený na 1/1,57“ snímači (Samsung GN5 nebo Sony IMX766) s fyzickou velikostí jednoho pixelu 1 mikrometr. Optika hlavní kamerky má mít světelnost f/1.8
  • 12Mpx širokoúhlá kamera založená na 1/2,55“ senzoru a optice o světelnosti f/2.2
  • Teleobjektiv s rozlišením 10 megapixelů (velikost snímače 1/3,94“) a světelností objektivu f/2.4

Tuto sestavu umístěnou na zádech ještě doplní 10Mpx selfie kamerka se světelností f/2.2. Oproti řadě Galaxy S21 Samsung ubere rozlišení z teleobjektivu, zato přidá megapixely hlavní kamerce. Širokoúhlý fotoaparát a selfie kamerka pravděpodobně zůstanou stejné jako u minulé generace. K odhalení smartphonů řady Galaxy S22 pravděpodobně dojde v únoru příštího roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.