Cena:

Samsung Galaxy S21 Ultra: screenshot ze systému potvrzuje dlouho očekávanou funkci

galaxy s21 ultra

Už jen týden nás dělí od premiéry nových vlajkových smartphonů od Samsungu. Řada Galaxy S21 nabídne inovovaný design, vyšší výkon, nativní podporu sítí 5G a lepší fotoaparáty. Nejvyšší model Galaxy S21 Ultra kromě toho přinese funkci, která u minulých modelů chyběla.

Samsung Galaxy S21 Ultra: Quad HD+ rozlišení ve 120 Hz?

Jak potvrzuje screenshot zveřejněný informátorem Ice Universe, bude možné na Galaxy S21 Ultra nastavit nejvyšší rozlišení displeje a zároveň s ním vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz, minimálně v její adaptivní formě.

Otázkou ovšem je, jak se tato novinka podepíše na výdrži, neboť předchozí model Galaxy S20 Ultra při aktivovaném 120Hz ve výdrži nijak neexceloval; a to tento režim podporoval pouze s Full HD+ rozlišením. Novinka se nebude týkat nižších modelů Galaxy S21 a S21+, které dostanou pouze Full HD+ displeje.

Kryt se stylusem nebude levný

Další velkou novinkou Galaxy S21 Ultra bude podpora stylusu S Pen, pro který Samsung připravuje speciální flipové pouzdro. Obrázky tohoto krytu jsme měli možnost vidět v tomto týdnu, nyní server MobileFun zveřejnil jeho očekávanou cenu – se stylusem má ve Velké Británii přijít na 70 GBP (asi 2 tisíce korun), bez stylusu jej pořídíte za 50 GBP (asi 1 500 korun).

galaxy s21 ultra cover

Pokud tak budete toužit po ovládání telefonu perem, možná se vyplatí poohlédnout se po řadě Galaxy Note.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.