Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S21 Ultra: takto bude vypadat oficiální kryt s šachtou pro stylus

Samsung Galaxy S21 Ultra: takto bude vypadat oficiální kryt s šachtou pro stylus

Už příští týden bude odhalena nová řada vlajkových smartphonů od Samsungu. Nejvyšším modelem se stane smartphone Galaxy S21 Ultra, který nejenže posune kupředu schopnosti svého předchůdce, ale přijde i s jednou významnou novinkou – podporou pera Galaxy S Pen. Oproti modelové řadě Galaxy Note nebude stylus integrovaný do těla telefonu, ale stane se součástí oficiálního krytu. Jak bude vypadat, odhaluje Roland Quandt ze serveru WinFuture.de.

galaxy s21 ultra cover

Takto bude vypadat oficiální pouzdro pro Galaxy S21 Ultra se stylusem

Kryt se oficiálně bude jmenovat S View Flip Cover with S Pen, přičemž se bude jednat o flipové pouzdro s několika zvláštnostmi. Jednou z nich je podlouhlý „průzor“, skrze který bude viditelná část displeje zobrazující informace o čase, datu, zmeškaných notifikacích a dalších událostech. Dá se předpokládat, že skrze tento kryt bude možné přijmout i hovor, což naznačuje viditelný průřez pro sluchátkový reproduktor. Povrch pouzdra na první pohled připomíná koženku, může se však jednat o strukturovaný plast.

Hlavní devizou tohoto pouzdra je bezesporu šachta pro stylus umístěná na pravé straně displeje. Ta bude sloužit nejen pro uchovávání pera, ale i pro jeho nabíjení. Stylus by měl mít jiný design než v případě řady Galaxy Note, avšak funkčně by měl být podobný – namísto baterie bude brát energii z integrovaného superkondenzátoru, bude vybaven Bluetooth konektivitou a gyroskopem, a zvládne telefon ovládat na dálku. Fyzickým tlačítkem bude možné například ovládat spoušť fotoaparátu, další funkce pak ovládnete bezdotykovými gesty.

Cenu krytu zatím neznáme, samotné pero přijde na 40 EUR (asi tisíc korun). Dá se předpokládat, že Samsung připraví různé varianty balíčků, ve kterých si například za zvýhodněnou cenu koupíte telefon, kryt i stylus. Premiéra řady Galaxy S21 se odehraje příští týden 14. ledna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. To je vážně nádhera. To bych chtěl na telefonu mít :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).