Samsung Galaxy S21 by mohl přijít s technologií, kterou nikdo jiný nemá

galaxy S21 ultra

Displej přes celou obrazovku bez jediného narušení. To je aktuální svatý grál výrobců smartphonů, k jehož dosažení chybí prakticky jediná věc – dostat selfie kamerku pod displej. Existuje několik prototypů, avšak žádný ještě nefunguje tak, aby mohl být prohlášený za připravený do masové výroby. Kdo tento závod nakonec vyhraje?

Galaxy S21 s poddisplejovou kamerou?

Největší naděje je vkládána do korejského Samsungu, který by mohl s první poddisplejovou kamerou přijít už příští rok. Tvrdí to uznávaný informátor Ice Universe, podle jehož zdrojů Samsung zvažuje použití této technologie u vlajkových modelů Galaxy S21, avšak zatím je ve fázi vyhodnocení reálné proveditelnosti. Poddisplejové kamery se příliš nesnesou s jemnými displeji, skrze které proniká málo světla, takže tento pokrok bude patrně vykoupen nějakými kompromisy.

Samsung si nedávno nechal patentovat zajímavě vypadající smartphone, který k použití poddisplejové selfie kamery přímo vybízí, ovšem ani ten se nemusí dočkat realizace. Nespí ani čínská konkurence, která se tohoto závodu nepochybně také zúčastní a rozhodně si nebude chtít nechat utéct titul „první poddisplejová kamera na světě“.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku