Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S20: máme podrobné specifikace fotoaparátů

Samsung Galaxy S20: máme podrobné specifikace fotoaparátů

Od představení smartphonů Samsung Galaxy S20 nás dělí necelý měsíc, ovšem pokud bude kadence úniků postupovat takovou rychlostí jako dosud, nezůstane korejskému gigantovi v rukávu žádné eso. Už například víme, s jakou sestavou fotoaparátů chystané novinky dorazí.

Samsung Galaxy S20: specifikace fotoaparátu

Hlavním fotografickým mágem bude jednoznačně Galaxy S20 Ultra, vzhledem k jeho velikosti a zřejmě i vysoké ceně se dá předpokládat větší zájem o základní modely S20 a S20+. U nich má být hlavní fotoaparát tvořen třemi členy (Galaxy S20+ navíc ještě dostane ToF senzor) v následující konfiguraci:

  • Hlavní fotoaparát bude postaven na snímači Sony IMX 555 s rozlišením 12 Mpx a velikostí jednotlivých pixelů 1,8 mikronu
  • Sekundární kamerka s teleobjektivem bude založena na snímači Samsung ISOCELL S5KGW2 s rozlišením 64 Mpx. Maximem bude 3× bezztrátové přiblížení a 30× hybridní
  • Širokoúhlý snímač bude využívat schopnosti fotočipu Samsung ISOCELL S5K2LA s rozlišením 12 Mpx

galaxy s11 plus kamera

Na čelní straně pak ještě najdeme 10Mpx selfie kamerku, která bude využívat stejný senzor jako smartphony z řad Galaxy S10/Note 10 – Sony IMX 374.

galaxy S20 parametry specifikace
Kompletní hardwarové parametry řady Galaxy S20 (zdroj)

Podle informátora Maxe Weinbacha může Samsung u modelů na některých trzích provést výměnu svých snímačů za čipy od Sony a naopak, kvalita fotografií by však měla být srovnatelná.

Hardwarovou výbavu tedy známe, těšit se však můžeme i na spoustu softwarových vylepšení ve výchozí fotoaplikaci. Co je v ní nového, odhalila komunita na XDA-Developers.

s20 camera

Záznam videa v 8K rozlišení

První velkou novinkou bude možnost zaznamenávat video v rozlišení 8K při 30 snímcích za vteřinu, bohužel bez HDR. Pokud HDR vyžadujete, bude pro vás lepší volbou rozlišení 4K při 60 fps. Záznam super slow-mo videa bohužel nebylo možné na předprodukční verzi softwaru vyzkoušet. Stejně tak nebylo možné vstoupit do módu Pro Video, který by měl umožnit změny nastavení určitých parametrů přímo během záznamu videa.

Camera Hands On

Smart Selfie Angle

Aplikace fotoaparátu bude při focení selfies podle počtu osob před objektivem sama vyhodnocovat, zda je výhodnější fotit v klasickém, nebo širokoúhlém módu. Vzhledem k tomu, že ani jeden z telefonů řady Galaxy S20 nebude disponovat duální kamerou, bude patrně na čelní stranu instalován širokoúhlý snímač, který bude standardní fotografie ořezávat.

Single Take Photo

V tomto novém režimu budete zjednodušeně řečeno mávat telefonem okolo sebe a on bude automaticky tvořit fotografie a videa (včetně selfies) a poté za pomoci umělé inteligence doporučí nejlepší záběry.

Single Take Photo Demo

Podle starších úniků bychom se mohli dočkat ještě následujících funkcí:

  • Bright Night mode – speciální režim pro focení za zhoršených světelných podmínek
  • Vertical Panoramas – schopnost zaznamenávat panoramatické snímky i v režimu „nastojato“
  • Custom Filtres – přímo ve výchozí fotoaplikaci bude možné snímky ozdobit sadou filtrů podobných těm z Instagramu
  • Night hyperlapse – superstabilizované video zaznamenávané za zhoršených světelných podmínek

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Není to náhodou takové podobné prostředí fotoaparátu, jako má Huawei?

  2. Jsem zvedavej jak budou fotit ty 12 MPx s větší velikosti pixelů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).